industria-galda-de-jos-gloria-lunca-teuz-cermei22Industria Galda de Jos se deplasează în turul III al Cupei României la Timișoara pentru meciul cu Nuova Mama Mia Becicherecu Mic. Disputa va avea loc pe stadionul „CFR” din Timișoara și ambele formații vizează calificarea în faza următoare a competiției.

Echipa lui Paul Ciucă vizează calificrea în turul IV a competiției, iar Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic vine după o înfrângere cu Unrea Alba Iulia. Începând cu ora 16:30, Absport.ro vă oferă în format livetext partida de la Timișoara.

Cernea

Rezerve: 44. Iancău, 8. Cîmpean, 88. Vonya, 27. P. Man, 16. Fulea, 19. Oniga, 77. Costea. Antrenor Paul Ciucă.

Dumiter

Rezerve: 1. Culda, 9. Matiș, 11. Ciobanu, 16. Aquino, 19. Albert, 20. Croitoru. Antrenor Cosmin Stan.

Stadionul CFR Timișoara
Nuova Mama Mia Becicherecu
3
Industria Galda de Jos
2
1'
Becicherecu a avut prima minge din meci
4'
Zurbagiu a tras din careu la poartă, dar Ștef a reținut
8'
Radu trage din lovitură liberă pe lângă poartă
14'
Boloș trage pe lângă de la mare distanță
17'
Sturz reia din centrarea lui Stancu din corner peste poarta
19'
Boloș încearcă din nou șutul de la distanță, dar Ciui reține
20'
Radu centrează din lateral, dar Ștef reține fără emoții
21'
Lupșan vede cartonașul galben
23'
Ponce reia din prima puțin pe lângă poarta Industriei
25'
Sturz trage din prima pe lângă
28'
O nouă ocazie penru timișeni, Ponce trage din careu pe lângă
30'
GOOOL, 1-0: Rebenciuc a marcat cu capul din careu, după o fază fixă!
36'
GOOOL, 1-1: Pricop reia nefericit balonul în proprie poartă
38'
Goronea trage din careu, dar Ciui reține
44'
Radu reia cu capul o centrare, însă Ștef se află la post și reține
45'
Boloș faultează în careu! Penlty pentru Becicherecu!
45'
GOOOL, 2-1: Radu execută penalty-ul și își aduce din nou echipa în avantaj
45'
final de primă repriză!
45'
La faza penalty-ului, Boloș și Boancă au fost avertizați
46'
Galda are prima minge a reprizei secunde
47'
GOOOL, 2-2: Cernea egalează din penalty, după un henț în careul făcut de Sturz
49'
Stancu execută o lovitură liberă de la mare distanță, dar Ștef respinge excelent
52'
Filip trage din lateral dreapta, dar Ștef respinge
55'
cartonaș galben pentru Cioplântă
56'
Frențiu centrează, dar Ciui reține
58'
Goronea trage la poartă, dar șutul acestuia este deviat și ajunge în corner
59'
Haiduc reia din respingere mult peste poartă
60'
Oniga este avertizat pe banca de rezerve după proteste
61'
Cernea îi pasează lui Frențiu, acesta trage bine, dar Ciui respinge în corner
66'
Radu trage, șutul este deviat, dar Ștef este la post și respinge în corner
67'
Zurbagiu a reuat puțin peste poartă din interiorul careului
68'
Ponce este schimbat cu Aquino
71'
Cîmpean intră în locul lui Mureșan
72'
Frențiu centrează, dar oface defectuos prin spatele porții
74'
Cîmpean șutează din careu, dar fără emoții pentru Ciui
75'
Vonya îl schimbă pe Boloș
76'
Rebenciuc vede cartonașul galben
82'
Dumiter este avertizat
83'
Boancă trage peste din alunecare
85'
Vonya trage peste poartă din poziție bună
86'
Ocazie mare pentru Mamma Mia: Dumiter scapă singur spre poarta lui Ștef, dar portarul iese excelent și reține balonul