Galda - Recea388Industria Galda de Jos se întoarce cu mâna goală din deplasarea de la Oradea, după ce a pierdut 3-0 (2-0, la pauză)pe terenul formației Luceafărul. Scorul a fost stabilit încă din prima repriză când frații Lukacs, Zsombor și Raymond au marcat în poarta lui Ștef.

Gazdele au deschis scorul prin Zsombor Lukacs, acesta l-a învins pe Ștef cu un șut de la 16 metri.

În minutul 38,  Luceafărul Oradea s-a desprins la 2-0, după o greșeală a portarului Ștef. Acesta a primit o pasă de la Ivașcu, a întârziat degajarea, iar Raymond Lukacs i-a suflat balonul și a înscris.

Industria Galda de Jos a ratat șansa de a se apropia pe tabelă prin Bodea sau Baghiu.

Scorul final a fost stabilit de Nicu Modan în minutul 88.

Industria Galda de Jos : 12. Ștef – 9. Fl. Baghiu, 21. G. Olar, 6. N. Oprița, 31. R. Frențiu, 89. P. Medrea, 7. D. Lupșan, 33. Căt. Ivașcu, 10. Cr. Bodea, 5. Cr. Kilin, 15. Cl. Haiduc.

Rezerve: 1. Boldi, 32. Ad. Nicoară, 17. R. Lungu, 20. R. Cioară, 18. I. Boancă, 4. D. Iancu, 14. Olălău.

Antrneor: Paul Ciucă