livezileSe anunță un sezon disputat în Liga a 5-a, toate cele 3 serii având surprize și… ”surprinse”. Tineretul Șona și Nicolae Linca Cergău conduc Seria I, ambele având maximum de puncte după 3 etape. În S2 lucrurile sunt puțin mai incurcate, Sportul Livezile și Arieșul Apuseni Baia de Arieș au deja câte 9 puncte, 4 distanță de CS Ocna Mureș II și Metalu Aiud, formație care a făcut un nou egal. În ultima serie, Mureșul Vințu de Jos, Cuprirom Abrud și AFC Pianu au adunat câte 3 victorii din tot atâtea meciuri, iar Miceștiul rămâne în continuare neînvinsă. Iată rezultatele și marcatorii:

Seria I

  • Voința Beldiu – AS Cărciunelu de Jos 2-2. Au marcat: Poanta (33 – autogol), A. Mihălțan (37) / Câmpean (73), R. Lazăr (75)
Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Voința Beldiu

vointa-beldiu

Rezerve: 10. D. Costea, 12. Coroian, 17. Radu, 18. Coltor, 9. Boancă, 11. Selegean, 15. Cioboată. Antrenor Amos Boancă.

AS Crăciunelu de Jos

craciunelu-de-jos

Rezerve: 1. Ciortea, 13. C. Coman, 15. Stoica, 16. Cîmpean. Antrenor Mircea Popa. 

  • Viitorul Sântimbru II – Voința Stremț 1-7. Au marcat: Bocoș (66) / Rancea (14, 79), Mitrea (27), I. Popa (45), I. Crețiu (53), Țurcanu (73), Tonevici (89)

Viitorul Sântimbru II

viitorul-santimbru-ii

Rezerve: 3. Crișan, 13. C. Popa, 8. C. Hălălae. Antrenor Relu Gușat.

Voința Stremț

vointa-stremt

Rezerve: 22. Szegedi, 3. Morușcă, 17. C. Rus, 7. Țurcanu, 15. A. Rus, 18. Tonevici, 9. Crișan. Antrenor Vlad Rancea. 

  • Nicolae Linca Cergău – Avântul Sâncel 5-1. Au marcat: Voina (21, 43), Mihu (44, 69, 71) / Pănăzan (47) (fără raport, sursa facebook)
  • Tineretul Șona – Dacia Mihalț 10-0. Au marcat: B. Folea – 3 goluri, Bodo – 2, C. Folea – 2, Sabău – 2, Panczel – 1 (fără raport, sursa facebook)
  • Viitorul Biia – AS Pănade 1-3. (fără raport)
  • Industria Galda de Jos II – Spicul Bucerdea 8-2. (fără raport)

Seria a 2-a

  • Arieșul Apuseni Baia de Arieș – Viitorul Vama Seacă 2-1. Au marcat: Dumitraș (35, 45+3) / Mirea (2)

Arieșul Apuseni

ariesul-apuseni

Rezerve: 17. Marc, 7. Țîr, 2. Botar, 16. Avram, 15. R. Prața, 6. S. Sima, 3. Bercea. Antrenor Marius Dup.

Viitorul Vama Seacă

viitorul-vama-seaca

Rezerve: 2. B. Radu, 15. Ognean, 11. Bălțat. Antrenor Bogdan Radu.

  • CS Ocna Mureș II – ACS Băgău 3-3. Au marcat: M. Cociș (54, 82), Brie (63) / C. Maxim (12, 69), Vaidasigan (75)

CS Ocna Mureș II

cs-ocna-ii

Rezerve: 13. Brie, 10. Crișan, 18. Herchi, 1. Băginean, 17. Haiduc, 7. Lorinczi, 15. Nemeș. Antrenor Rareș Damian.

ACS Băgău

acs-bagau

Rezerve: 13. G. Popa, 15. M. Maier, 4. Bolea. Antrenor Mircea Marcu.

  • FC Lopadea Nouă – Inter Unirea: meci întrerupt în minutul 86 la scorul de 2-1 pentru Inter. Au marcat: A. Tordai (39) / Cimpoeșu (27), Heleria (80)

FC Lopadea Nouă

lopadea-noua

Rezerve: 12. Turzai, 6. Raț, 10. Aloman, 17. Marina, 15. Cazan, 2. Ianko, 14. Mucsi. Antrenor Szoreny Szabo.

Inter Unirea

inter-unirea

Rezerve: 12. Chirilă, 18. Cocan, 11. Dandoș, 17. Tarța, 2. Hoka, 15. Periat, 16. Zoltan. Antrenor Emil Periat.

  • Progresul Fărău – Național Rădești 1-1. Au marcat: Asînipean (66) / Guia (5)

Progresul Fărău

progresul-farau

Rezerve: 12. Șerban, 8. Muntean, 17. Suciu, 9. Indrei, 19. Damian. Antrenor Nelu Muntean.

Național Rădești

national-radesti

Rezerve: 6. Pascu, 19. R. Guia, 13. Ilie, 5. A. Borsan. Antrenor Mircea Popa.

  • Viitorul Unirea – Sportul Livezile 1-3. Au marcat: C. Popa (27) / R. Andone (5), Stancu (58), Moga (90+3)
  • Metalul Aiud – Mureșul Gâmbaș 2-2. (fără raport)

Seria a 3-a

  • Cuprirom Abrud – Sportul Sebeș 3-0. Oaspeții nu s-au prezentat la joc!
  • Limbenii Limba – Euro Șpring 0-5. Au marcat: Avram (19), Gruia (45, 66, 70, 80)

Limbenii Limba

limbenii-limba

Limbenii Limba: 8. Roșu. 15. Panescu, 16. Iacob, 13. Ivan, 14. Briciu. Antrenor Dorin Bucur.

Euro Șpring

euro-spring

Rezerve: 22. Mărginean, 5. Nemeș. Antrenor Adrian Păucean.

  • Performanța Ighiu II – AFC Micești 2-3. Au marcat: M. Hada (41), C. Dănilă (76) / Stanciu (21), I. Herepean (28), Stoica (56)

Performanța Ighiu II

performanta-ii

Rezerve: 25. Oțoi. Antrenor Ioan Marinca.

AFC Micești

afc-micesti

Rezerve: 76. Vârtei, 15. D. Popa, 17. Moldovan, 13. M. Popa, 3. Drăgoiu, 20. Scrobotă, 7. Dobrescu. Antrenor Alexandru Aldea.

  • AFC Pianu 2016 – Viitorul Răhău 3-2. Au marcat: V. Trifa (1), Andreiu (26, 58) / F. Apostol (31, 41)

AFC Pianu 2016

afc-pianu

Rezerve: 16. Ad. Bunea.

Viitorul Răhău

viitorul-rahau

Rezerve: 99. Căta, 17. Groza, 11. Lupu, 26. Rodean, 14. Ștefan.

  • Mureșul Vințu de Jos – CS Zlatna 2-0. (fără raport)
Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

2 COMENTARII

  1. la industria 2 sa se sesizeze comisia de arbitraj si sa dea 3-0 la masa verde pt bucerdea pt ca VONYA nu avea drept de joc fiind junior trebuie sa treaca 48 de ore de la ultimul joc iar la el au trecut doar 24 de acea nu au trimis nici raport la ab sport

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.