Aflată pe locul cinci în Liga a IV-a, din Alba, Euro Șpring bifează prima mutare a iernii. Echipa lu Florin Berța și-a asigurat serviciile fundașului central Marius Armenean (născut în 1987).
Marius Armenean vine după o aventură în Dubai, unde a lucrat ca preparator fizic, iar ca fotbalist a jucat la Voința Sibiu (Liga a 2-a) și FC Cisnădie (Liga a III-a).
„El a venit din Dubai, a fost activ acolo ca preparator fizic și am înțeles ca a decis să rămână acasă. Din punct de vedere fotbalistic și nu numai e un transfer bun. Nu cred că va avea probleme de adaptare”, a declarat Florin Berța, antrenor Euro Șpring.
Marius Armenean poate juca fundaș central, fundaș dreapta și mijlocaș la închidere. Miercuri de la ora 15:30, gruparea din Șpring va juca un amical cu Măgura Cisnădie, disputa ce va avea loc la Șura Mare.