Metalurgistul Cugir-Millenium Giarmata53Succes categoric obținut de Metalurgistul Cugir. Echipa pregătită de Marius Opric a învins cu 3-0, formația care runda precedentă încurca Performanța Ighiu, Minerul Motru. Radu Ștefan, Adrian Cîrstean și Ionuț Radu au adus victoria gazdelor.

Radu Ștefan a deschis scorul pentru „roș-albaștri”, în minutul 15, iar Adrian Cîrstean a făcut 2-0 în minutul 64, în vreme ce Ionuț Radu a înscris pentru 3-0 în minutul 70.

„Am făcut un joc bun cu o echipă bunicică, arțăgoasă, băieții au demonstrat că a fost o întâmplare 2-2 cu Giarmata. Sunt mulțumit de joc și îi felicit pentru atitudine”, a punctat Marius Opric, antrenor Metalurgistul Cugir.

Metalurgistul Cugir: Tiuț – Bold, Goșa, Radu Ştefan, Huțanu, Chelaru, M. Neagu, Piko, L. Moldovan, L. Itu, Cîrstean.

Rezerver: Dragotă – Goronea, Necșulescu, I. Radu, Ghergar, Afrapt, Tăban

Antrenor Marius Opric.

Marius Opric : „Nu se mai întâmplă să fim egalați de la 2-0”

Imediat după meci, antrneorul gazdelor, Marius Opric a fost întrebat dacă la scorul de 2-0, a avut emoții să nu fie din nou egalat, la fel ca în runda precedentă.  „Nu se mai întâmplă să conducem cu 2-0 și să fim egalați, va asigur”, a declarat Marius Opric, antrenor Metalurgistul Cugir.