mihai minca cfrAlbaiulianul Mihai Mincă a fost doar rezervă în meciul pe care CFR Cluj l-a disputat la Giurgiu cu Astra lui Șumudică. Antonio Conceicao l-a preferat pe Traian Marc pe postul de titular, iar acest lucru l-a costat victoria pe antrenorul „feroviarilor”.

CFR Cluj a condus cu 2-0 la Giurgiu, însă Astra a egalat pe final. Mai întâi Traian Marc le-a făcut cadou un gol celor de la Astra Ploiești, după care în minutele de prelungire Traian Marc poartă o nouă parte din vină la gol deoarece nu a ieșit pe centrarea trimisă de Găman.

Greșelile lui Marc l-ar putea trimite pe Mihai Mincă între buturi în etapa viitoare, când CFR Cluj va juca cu ASA Târgu Mureș, într-un meci ce va avea loc pe arena Doctor Constantin Rădulescu din Cluj.

Mihai Mincă a mai jucat laMinaur Zlatna, Unirea Alba Iulia, Rapid București, Gloria Buzău, FC Brașov și este cotat la 350.000 de euro de transfermarkt.

sursa foto: facebook, alba24.ro