Chindia Târgovişte a câştigat ediţia a opta a Cupei Prima la minifotbal de la Sibiu, competiţie la startul căreia s-au aliniat 12 formaţii, locale dar şi din ţară. În finală, Chindia Târgovişte a învins după lovituri de departajare echipa Neaţa&Prietenii.

La finalul timpului regulamentar de joc scorul a fost egal, 1-1, astfel că pentru stabilirea învingătoarei din acest meci şi, implicit, a câştigătoarei turneului găzduit de terenul 2 al Stadionului “Municipal” din Sibiu s-a recurs la lovituri de departajare. Câştig de cauză au avut târgoviştenii, de la care s-a remarcat în mod deosebit portarul Radu Ungureanu, cu numeroase parade incredibile pe parcursul partidei.

Mai jos aveţi loturile celor două finaliste şi înregistrarea finalei Cupei Prima 2017 la minifotbal de la Sibiu:

Chindia Târgovişte: Ungureanu – Brătescu, Lazăr, Georgescu, Gheboianu, Popescu, Parghel, Bădescu, Herăstrău, Şerban.

Neaţa&Prietenii: Băncilă – Simion, Tibi Bălan, Bobe, Boieşan, Chirilă, Iordan, Dani Oţil, Maxim, Buturugă, Constantin, Ursu.