Viitorul Santimbru-Muresul Vintu de Jos Supercupa56Odată cu retragerea echipei Mureșul Vințu de Jos din Seria a 4-a a Ligii a 3-a, Federația Română de Fotbal a acționat rapid și a refăcut țintarul diviziei, această mutare neafectând programul primei etape. Astfel cele 14 echipe au fost din nou extrase din urnă și s-a ajuns la un nou sistem de joc, fără ca nicio formație să stea în fiecare etapă. Derby-urile județului Alba vor avea loc în etapele 3, 7 și 9.

Mureșul Vințu de Jos a spus ”PAS” Ligii a 3-a înainte cu o zi de startul campionatului, iar FRF a decis să refacă țintarul seriei a 4-a, fără să afecteze prima etapă.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Derby-urile de Alba vor avea loc în etapele 3 (Unirea Alba Iulia – Industria Galda de Jos), 7 (Unirea Alba Iulia – Performanța Ighiu) și 9 (Industria Galda de Jos – Performanța Ighiu)

Iată cum arată programul turului după retragerea campioanei județului Alba:

ETAPA 2, 10 septembrie, ora 17:00

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Unirea 1924 Alba Iulia
Industria Galda – Gloria Lunca Teuz Cernei
ACS Poli Timişoara II – CNS Cetate Deva
Pandurii Târgu Jiu II – UTA Bătrâna Doamnă II
Naţional Sebiş – CSM Şcolar Reşiţa
Performanţa Ighiu – Ripensia Timişoara
Millenium Giarmata – CSM Lugoj

ETAPA 3, 17 septembrie, ora 17:00

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Millenium Giarmata
Unirea 1924 Alba Iulia – Industria Galda
Gloria Lunca Teuz Cernei – ACS Poli Timişoara II
CNS Cetate Deva – Pandurii Târgu Jiu II
UTA Bătrâna Doamnă II – Naţional Sebiş
CSM Şcolar Reşiţa – Performanţa Ighiu
Ripensia Timişoara – CSM Lugoj

ETAPA 4, 24 septembrie, ora 17:00

Industria Galda – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
ACS Poli Timişoara II – Unirea 1924 Alba Iulia
Pandurii Târgu Jiu II – Gloria Lunca Teuz Cernei
Naţional Sebiş – CNS Cetate Deva
Performanţa Ighiu – UTA Bătrâna Doamnă II
CSM Lugoj – CSM Şcolar Reşiţa
Millenium Giarmata – Ripensia Timişoara

ETAPA 5, 1 octombrie, ora 15:00

Industria Galda – Millenium Giarmata
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACS Poli Timişoara II
Unirea 1924 Alba Iulia – Pandurii Târgu Jiu II
Gloria Lunca Teuz Cernei – Naţional Sebiş
CNS Cetate Deva – Performanţa Ighiu
UTA Bătrâna Doamnă II – CSM Lugoj
CSM Şcolar Reşiţa – Ripensia Timişoara

ETAPA 6, 8 octombrie, ora 15:00

ACS Poli Timişoara II – Industria Galda
Pandurii Târgu Jiu II – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
Naţional Sebiş – Unirea 1924 Alba Iulia
Performanţa Ighiu – Gloria Lunca Teuz Cernei
CSM Lugoj – CNS Cetate Deva
Ripensia Timişoara – UTA Bătrâna Doamnă II
Millenium Giarmata – CSM Şcolar Reşiţa

ETAPA 7, 15 octombrie, ora 15:00

Millenium Giarmata – ACS Poli Timişoara II
Industria Galda – Pandurii Târgu Jiu II
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Naţional Sebiş
Unirea 1924 Alba Iulia – Performanţa Ighiu
Gloria Lunca Teuz Cernei – CSM Lugoj
CNS Cetate Deva – Ripensia Timişoara
UTA Bătrâna Doamnă II – CSM Şcolar Reşiţa

ETAPA 8, 22 octombrie, ora 15:00

Pandurii Târgu Jiu II – ACS Poli Timişoara II
Naţional Sebiş – Industria Galda
Performanţa Ighiu – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
CSM Lugoj – Unirea 1924 Alba Iulia
Ripensia Timişoara – Gloria Lunca Teuz Cernei
CSM Şcolar Reşiţa – CNS Cetate Deva
UTA Bătrâna Doamnă II –  Millenium Giarmata

ETAPA 9, 29 octombrie, ora 15:00

Millenium Giarmata – Pandurii Târgu Jiu II
ACS Poli Timişoara II – Naţional Sebiş
Industria Galda – Performanţa Ighiu
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CSM Lugoj
Unirea 1924 Alba Iulia – Ripensia Timişoara
Gloria Lunca Teuz Cernei – CSM Şcolar Reşiţa
CNS Cetate Deva – UTA Bătrâna Doamnă II

ETAPA 10, 5 noiembrie, ora 14:00

Naţional Sebiş – Pandurii Târgu Jiu II
Performanţa Ighiu – ACS Poli Timişoara II
CSM Lugoj – Industria Galda
Ripensia Timişoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
CSM Şcolar Reşiţa – Unirea 1924 Alba Iulia
UTA Bătrâna Doamnă II – Gloria Lunca Teuz Cernei
CNS Cetate Deva – Millenium Giarmata

ETAPA 11, 12 noiembrie, ora 14:00

Millenium Giarmata – Naţional Sebiş
Pandurii Târgu Jiu II – Performanţa Ighiu
ACS Poli Timişoara II – CSM Lugoj
Industria Galda – Ripensia Timişoara
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CSM Şcolar Reşiţa
Unirea 1924 Alba Iulia – UTA Bătrâna Doamnă II
Gloria Lunca Teuz Cernei – CNS Cetate Deva

ETAPA 12, 19 noiembrie, ora 14:00

Performanţa Ighiu – Naţional Sebiş
CSM Lugoj – Pandurii Târgu Jiu II
Ripensia Timişoara – ACS Poli Timişoara II
CSM Şcolar Reşiţa – Industria Galda
UTA Bătrâna Doamnă II – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
CNS Cetate Deva – Unirea 1924 Alba Iulia
Gloria Lunca Teuz Cernei – Millenium Giarmata

ETAPA 13, 26 noiembrie, ora 14:00

Millenium Giarmata – Performanţa Ighiu
Naţional Sebiş – CSM Lugoj
Pandurii Târgu Jiu II – Ripensia Timişoara
ACS Poli Timişoara II – CSM Şcolar Reşiţa
Industria Galda – UTA Bătrâna Doamnă II
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CNS Cetate Deva
Unirea 1924 Alba Iulia – Gloria Lunca Teuz Cernei

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.