Nouă echipe vor  participa la Interliga de Iarnă – Trofeul “Gheorghe Ola” U10 la fotbal. 

În prima fază a grupelor participă toate cele nouă echipe înscrise, iar jocurile se vor desfășura în trei locații, luni 28 octombrie, urmând ca echipele clasate pe primele două locuri din fiecare grupă, să se califice mai departe în faza a doua a grupelor, cele șase echipe calificate urmând să fie împerecheate prin tragere la sorți în două grupe de câte trei echipe. Tragerea la sorți va avea loc luni la terenul din Drâmbar, imediat după disputarea ultimului joc.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Din faza a doua a grupelor, se vor califica în faza finală, primele două clasate din fiecare grupă.

Pentru împerecherea celor șase echipe, pentru faza a doua a grupelor, se vor forma trei urne valorice, astfel:

Urna 1: Cele mai bune două locuri I

Urna 2: Cel mai slab clasat loc I și cel mai bine clasat loc II

Urna 3: Celelalte două locuri II

Iată formaţiile participante şi programul primei faze a grupelor:

Grupa A

 Loc Echipa  J  V  E  Î  Gol  P
1 CSO CUGIR 0 0 0 0 0-0 0
2 LPS SEBEȘ 0 0 0 0 0-0 0
3 ACS ȘC. DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI 0 0 0 0 0-0 0

Data: 28.10.2019 – Luni

Locația: Sala polivalentă “Florin Fleșeriu” din Sebeș

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:00 A  CSO Cugir 0-0  LPS Sebeș
11:00 A  ACS Șc de Fotbal Valea Frumoasei 0-0  CSO Cugir
12:00 A  LPS Sebeș 0-0  ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei

Grupa B

 Loc Echipa  J  V  E  Î  Gol  P
1  ACS GT SPORT ALBA IULIA 0 0 0 0 0-0 0
2  CS NAVOBI ALBA IULIA 1 0 0 0 0 0-0 0
3  AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA 0 0 0 0 0-0 0

Data: 28.10.2019 – Luni

Locația: Teren sintetic “Fair Play – HCC” Alba Iulia

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:00 B  AS Unirea Juniors Alba Iulia 0-0  CS Navobi Alba Iulia 1
11:00 B  ACS GT Sport Alba Iulia 0-0  AS Unirea Juniors Alba Iulia
12:00 B  CS Navobi Alba Iulia 1 0-0  ACS GT Sport Alba Iulia

Grupa C

 Loc Echipa  J  V  E  Î  Gol  P
1  ACS OPTIMUM ALBA IULIA 0 0 0 0 0-0 0
2  CS NAVOBI ALBA IULIA 2 0 0 0 0 0-0 0
3  ACS JUNIORUL AIUD 0 0 0 0 0-0 0

Data: 28.10.2019 – Luni

Locația: Teren iarbă “Drâmbar” Alba Iulia

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
13:30 C  CS Navobi Alba Iulia 2 0-0  ACS Optimum Alba Iulia
14:30 C  ACS Juniorul Aiud 0-0  CS Navobi Alba Iulia 2
15:30 C  ACS Optimum Alba Iulia 0-0  ACS Juniorul Aiud

 

Regulamentul competiției: AICI.

sursa: ajfalba.ro

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.