Olimpia Aiud-Viitorul Santimbru17Dalia Sport Daia Română s-a impus în cea de a 25-a etapă pe terenul echipei Olimpia Aiud cu scorul de 2-1 (1-0), elevii lui Ștefan Fogoroși legând a 4-a victorie consecutivă. Daia își consolidează poziția a 7-a în clasament, având 40 de puncte acumulate.

Partida de pe ”Aiudelul” a fost una echilibrată, însă experiența jucătorilor din Daia și-a spus cuvântul. Mura a deschis scorul în min. 15, stabilind și rezultatul primei reprize.

Imediat după reluare, Silea a egalat la unu (56), însă Dalia Sport nu s-a mulțumit cu acest rezultat și a forțat victoria. Mihălțan a fost cel care a adus toate punctele în contul Daliei, marcând golul victoriei cu 10 minute înainte de final.

Olimpia Aiud: 1. Hagiu – 8. Ilea, 17. Nicoară, 5. Mardale, 15. O. Oniga, 18. Vlad, 4. Bucur, 13. C. Muntean, 10. Silea, 9. Moldovan, 11. I. Marian. Rezerve: 12. Alexa, 2. Nagy, 3. Sas, 14. Mureșan, 6. Pojar, 7. A. Marian.

Dalia Sport: 25. Pojar – 7. I. Stoia, 18. Pop, 6. Cătălina, 4. Hileagă, 5. C. Stoia, 3. Cocoară, 17. Coman, 14. Grigore, 11. Mura, 8. Mihălțan. Rezerve: 1. Arion, 2. V. Mureșan, 10. Boba, 16. Cristea.