Olimpia Aiud-Inter Ciugud103În primul meci oficial din 2016 în Liga a 4-a Olimpia Aiud a trecut lejer de Gaz Metan Valea Lungă, scor 3-1 (2-0 la pauză) prin golurile marcate de Silea (19), Felindean (42, 55), respectiv S. Vasiu (77). Aiudenii au adunat 20 de puncte în clasament, însă rămân pe poziția a 11-a în clasament, pe când Gazul din Valea Lungă rămâne cu 9 puncte în coada seriei.

Olimpia Aiud nu a avut nicio problemă în a se impune în meciul cu Gaz Metan Valea Lungă, luându-și revanșa pentru rezultatul din prima etapă din debutul sezonului, când oaspeți ide astăzi s-au impus cu 2-1.

Aiudul a controlat jocul în marea majoritate a timpului, iar Silea a dezmorțit audiența în minutul 19 când a deschis tabela.

Felindean a punctat cu 3 minute înaitne de pauză al doilea gol al echipei sale, aducând liniștea pe Stadionul ”Aiudelul”.

La 10 minute după pauză, în minutul 55, același Felindean a reușit dubla și a dus scorul la 3-0 în favoarea aiudenilor.

Oaspeții au reușit golul de onoare prin nou intratul S. Vasiu care a marcat în minutul 77.

Olimpia Aiud: 1. Hagiu – 2. Sas, 5. Mardale, 17. Ghirca, 20. Nagy, 4. Bucur, 8. Ilea, 13. Horvat, 18. I. Marian, 7. Felindean, 11. Silea. Rezerve: 12. Ignat – 15. Bălan, 16. Bordean, 19. Șimandi, 10. M. Marian, 9. C. Moldovan, 3. C. Muntean. Antrenor Remus Țălnar

Valea Lungă: 1. Trif – 3. Magyari, 20. Bulugea, 13. Marcu, 5. Velicea, 4. Gânța, 17. C. Vasiu, 9. Mărginean, 11. Vekony, 14. Migea, 7. Voicu. Rezerve: 18. M. Moldovan, 19. Budiu, 15. Șerban, 16. Bucerzan, 10. S. Vasiu. Antrenor Radu Bulugea