foto: facebook Asociatia Judeteana de Fotbal AlbaOlimpia Aiud a încheiat la egalitate, 1-1 (1-0), duminică seară, cu Victoria Carei, în turneul semifinal la fotbal juniori A1 desfăşurat pe stadionul “Aiudelul”.

A fost primul rezultat de egalitate înregistrat în acest turneu.

Pentru “olimpici” a marcat Alex Văsuţ, în minutul 23, din penalty. Golul echipei din Carei a fost înscris de Raul Koter în minutul 82.

De notat că în minutul 90+3 Văsuţ a ratat o lovitură de la 11 metri.

În celelălat meci de duminică, FC Tălmaciu a învins cu 2-0 (1-0) pe CS Ineu.

Olimpia Aiud (antrenor Ion Ilie): Gorea – Nimaș, P. Mărginean, Kiss, B. Moldovan, Văsuț, Bucșă, Szi. Zsiga, Scrobotă, A. Moldovan, Bodogae (Nicola, Ban, Sza. Zsiga, Boancă, Gilyen, S. Dan, Boca, Borşan)

FC Tălmaciu are 6 puncte din trei meciuri, Olimpia Aiud are 4 puncte din două meciuri, Olimpic Zărneşti are 3 puncte din două meciuri, la fel CS Ineu, în vreme ce Victoria Carei are un punct din trei meciuri.

Luni sunt programate jocurile Victoria Carei – Olimpic Zărneşti (de la ora 16.00) şi CS Ineu – Olimpia Aiud (de la ora 18.00).