fc-transalpina-sugag-surianu-sebes8Transalpina Șugag nu a resimțit eșecul din runda precedentă și a început în forță partida de la Aiud. Domșa a marcat de două ori până la pauză, iar soarta partidei părea rezolvată.

După pauză aiudenii au ieșit mai motivați de la cabine, iar Bălan și Șimandi au restabilit egalitatea marcând în minutele 58 și 62. În minutul 67 Cutea a marcat pentru 2-3.

Dacă în prima repriză Lăcătuș a fost eliminat pentru o intrare dură, în vreme ce după pauză aiudenii au văzut și ei două roșii. Felindean și Ghirca fiind eliminați pentru două galbene.

În minutul 90, Bîrză a stabilit scorul final, însă până atunci au mai fost încă trei eliminăr. 89 Gîlea a văzut roșu, iar un minut mai târziu Sas l-a urmat la vestiare.Breaz de la Șugag a fost și el eliminat.