Viitorul Santimbru-Surianu Sebes48În singurul meci al etapei a 2-a din Liga a 4-a, care se dispută astăzi, Viitorul Sântimbru s-a impus pe terenul echipei Olimpia Aiud, scor 1-0. Singura reușită a fost punctată de Miheșan (34). Ambele echipe au mai trecut pe lângă gol, însă scorul a rămas același din minutul 34. Reușita lui Miheșan aduce primele puncte din actualul sezon la Sântimbru.

Viitorul Sântimbru a trecut peste înfrângerea cu Șurianu Sebeș și a recupert punctele pierdute pe teren propriu în deplasare la Olimpia Aiud.

Duelul a fost unul echilibrat, însă experiența echipei conduse de Alexandru Kalanyos și-a spus cuvântul.

Miheșan a reușit primul și unicul gol al partidei în minutul 34. Olimpia Aiud nu a reușit să profite de startul bun înregistrat la Ocna Mureș, cedând pe teren propriu cu Viitorul Sântimbru.

Olimpia Aiud: 1. Alexa – 2. Sas, 17. Bălan, 3. Șușman, 15. Ghirca, 19. Vlad, 20. Ilea, 10. Horvat, 9. Oltean, 13. K. Oniga, 8. Drăgoi. Rezerve: 12. Ignat, 6. Șimandi, 7. Gâlea, 18. Țălnar, 5. B. Ignat, 16. Ciubucă, 11. I. Marian. Antrenor Remus Țălnar.

Viitorul Sântimbru: 1. Pascu – 3. Negrea, 15. Oara, 8. O. Crișan, 10. Drăghiciu, 5. Stan, 4. E. Hălălae, 6. Sașa, 18. C. Ivașcu, 14. Chișu, 7. Miheșan. Rezerve: 12. Barna, 9. Dumbra, 16. Crăciun, 11. Oniciu, 17. Roșu, 13. Sularea. Antrenor Alexandru Kalanyos.