Olimpia Aiud a bifat astăzi, al 4-lea rezultat pozitiv consecutiv, după ce a trecut pe teren propriu de Rapid CFR Teiuș, scor 2-0 (1-0), prin dubla reușită de A. Bălan (39, 84 – penalty). ”Olimpicii” lui Remus Țălnar traversează o perioadă bună, ajungând la 3 puncte în spatele formației Inter Ciugud, pe când Rapid CFR Teiuș se scufundă în zona fierbinte.

Olimpia Aiud nu a avut mari emoții în meciul cu Rapid CFR Teiuș, iar duelul din tur nu s-a repatat, atunci când cele două echipe au terminat la egalitate, scor 4-4, într-un meci de poveste.

Astăzi, Olimpia a dominat confruntarea, iar la pauză avea 1-0, după golul marcat de Bălan (39).

La fel au decurs lucrurile și în repriza secund, tot în minutul 39, dar în repriza secund (84), Andrei Bălan reușind dubla, din penalty, stabilind tototdată scorul final al meciului.