stanciu123Nicușor Stanciu a jucat titular pentru actuala sa formație, Steaua București, în partida amicală susținută în Turcia contra echipei suedeze Djurgardens, scor 2-2. Acesta a evoluat timp de 79 de minute fiind înlocuit de către tânărul Vlad Mihalcea.

Fostul unirist a avut o evoluție bună, reușind să ofere pasa de gol pentru primul gol al Stelei, marcat de Varela. Mijlocașul va fi, cu siguranță, unul din oamenii de bază ai grupării roș-albastre în acest sezon, chiar dacă concurența pentru un post de titular este foarte mare date fiind transferurile realizate de Steaua în această pauză competițională.

Următoarea partidă pentru echipa talentatului jucător va avea loc sâmbătă, cu începere de la ora 14:45 contra formației slovace As Trencin. Evoluția lui Nicușor Stanciu va putea fi urmărită în direct pe postul Digisport.