Metalurgistul Cugir a învins cu 3-1 (0-1), sâmbătă, pe stadionul “Parc”, pe Spicul Daia Română, într-un meci amical de fotbal.

A fost primul joc-test din intersezon pentru ambele formaţii.

Dăienii au condus cu 1-0 după reuşita lui Coman, dar Metalurgistul a remontat în interval de zece minute după pauză. Au marcat pentru gazde Şaucă, P. Păcurar şi Cocan (mijlocaş, 24 de ani, LPS Cetate Deva).

Metalurgistul Cugir (antrenor Lucian Itu): Toilă (20 de ani, Metaloglobus) – Bold, Dohotariu, Șt. Radu, Vitinha, Șaucă, Voicu, Neagu, Dicu, Cocan, L. Itu (Anton, Bănică, Taha – portar, 22 de ani, libanez, I. Grozav, Șuteu, Goronea, P. Păcurar, Casian, L. Contra, Davidaș)

Spicul Daia Română (antrenor Ştefan Fogoroşi): Adr. Cibu – R. Cibu, A. Cibu, Cătălina, Hileagă, Catană, Onacă, Oniche, Coman, Dendiu – ex-CS Navobi, Brânză (Dobre, S. Moldovan, Beda, Birk, Necreală, S. Cibu, G. Schiau, D. Rațiu – CS Navobi, Tuturaș – junior, Al. Schiau – junior, R. Maier – junior)

Pentru Metalurgistul Cugir urmează, de marţi 28 ianuarie, un stagiu centralizat de pregătire pe plan local. Următorul amical va fi sâmbătă 1 februarie, tot pe teren propriu, cu CS Universitatea Alba Iulia. Spicul Daia Română va juca, tot în 1  februarie, cu Energia Săsciori.