Performanța Ighiu a legat al doilea succes consecutiv, după 1-0 la Gloria Lunca Teuz Cermei, singurul gol al partidei fiind punctat de Tineiu în min. 66. A fost un duel echilibrat, îsnă Performanța a ratat marile ocazii ale partidei, iar cu acest succes, trupa lui Manea va aborda ”derby de Alba” cu Unirea Alba Iulia, cu moralul ridicat.

Câte o ocazie de fiecare parte s-a consumat în prima repriză, pentru Ighiu ratând Ciorchină, cu un șut de la marginea careului, scos în corner de Rusu.

În minutul 67 Ighiu a marcat prin Tineiu, care a reluat balonul în plasă cu capul. Tot Tineiu a trecut pe lângă gol pe finalul meciului, dar Rusu a reținut șutul acestuia.

Este al 5-lea rezultat pozitiv din mandatul lui Mihai Manea, și al 4-lea meci consecutiv fără înfrângere.