FC Transalpina Șugag nu și-a revenit după eșecul din Sâmbăta Mare, scor 0-4 la Șurianu Sebeș, iar astăzi, a pierdut două puncte importante în lupta pentru plutonul fruntaș, după ce a remizat, scor 1-1 (1-0) pe teren propriu Olimpia Aiud. Șugagu la deschis scorul prin M. Domșa (28 – penalty), iar Aiudul a egalat prin eurogolul antrenorului Remus Țălnar (57), care a executat o lovitură liberă de la aproximativ 35 de metri direct în plasă!

Olimpia Aiud a mai bifat un rezultat pozitiv, un egal important, la FC Transalpina șugag, echipă din plutonul fruntaș al Ligii a 4-a. Gazdele au marcat primele prin M. Domșa, care a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 28, scor care s-a înregistrat după primele 45 de minute ale duelului.

Egalitatea a fost restabilită în minutul 57, când Remus Țălnar a executat o lovitură liberă direct pe poartă, deși distanța era una considerabilă, punctând din nou pentru formația pe care o pregătește.