FC Unirea Alba Iulia au încheiat la egalitate, 1-1 (1-0), derby-ul judeţean din Liga a III-a de fotbal.

Au marcat: Frăsineanu (25), respectiv Şuteu (90+1).

Este al treilea egal consecutiv pentru unirişti.

De notat că Şaucă a trimis în plasă în minutul 20, dar golul a fost anulat pentru  ofsaid, iar Lang a trimis  balonul în poarta gazdelor în minutul 56, dar golul a fost anulat pentru fault în atac.

FC Unirea Alba Iulia (antrenor principal Mihai Manea): Angeru – F. Morar, R. Ivan, I. Neag, Giurgiu, Tat, Petresc, Fetiţa, Selagea, Frăsineanu, Mărgărit (Sporea, Avram, Zsigmond, Mazilu. Matei, Joldeș, An. David)

Metalurgistul Cugir (antrenor Lucian Itu): Gorea – Bold, Dohotariu, Șt. Radu, Vitinha, Șaucă, I. Grozav, M. Neagu, Davidaș, P. Păcurar, Dicu (Anton, Lang, L. Contra, Baratky, Șuteu, Casian, L. Itu)