Industria Galda de Jos-FC Csikszereda Miercurea Ciuc46Industria Galda de Jos  a smuls un punct în fieful liderului CSM Reșița, asta după ce la pauză formația din județul Alba a condus cu 1-0, grație golului marcat din foarfecă de Boloș.

Industria Galda de Jos a început excelent meciul de la Reșița, iar în minutul 21, Silviu Boloș a deschis scorul cu o execuție spectaculoasă. Elevul lui Paul Ciucă a marcat din foarfecă și în „Valea Domanului” se contura o surpriză.

În minutul 32, Breșneni de la gazde a fost eliminat, iar Industria Galda de Jos a vea motive să spere la mai mult.

După pauză Galda a continuat să conserve rezultatul de pe tabelă, iar în minutul 62 egalitatea numerică a fost restabilită și asta după ce Costea a fost și el eliminat.

În minutul 75,  gazdele reușes să restabilească egalitatea, Flavius Costescu învingându-l pe Ștef.