IMG_993442 de campioane din întreaga țară au disputat sâmbătă prima manșă a barajului pentru accederea în Liga a III-a. Meciuri aprige s-au disputat în întreaga țară, iar la finele acestora doar două formații au devenit favorite certe la promovarea în Liga  a III-a. 

Vă prezentăm rezultatele înregistrate sâmbătă, marcatorii, dar și brigăzile care au oficiat aceste partide. Iată programul meciurilor:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

SPORTUL CHISCANI (BR) – ŞOIMII TOPOLOG (TL)   2-2
Stadion: Sportul (Chiscani – Brăila);
Arbitru: Claudiu Cornel Marcu (Constanţa);
Asistenţi: Florin Iacob şi Erchian Ionus (ambii din Constanţa);
Observatori: Vasile Bratu (Slobozia – Ialomiţa) şi Dumitru Cosoreanu (Galaţi).

Marcatori: Val. Durbacă (24, 60 – pen.) / Nane (8), Lupu (36)

VENUS INDEPENDENŢA (CL) – AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)   4-3
Stadion: Venus (Independenţa – Călăraşi);
Arbitru: Bogdan Ionuţ Anghelinei (Galaţi);
Asistenţi: Ionuţ Babadac (Alexandria – Teleorman) şi Răzvan Bedreaga (Galaţi);
Observatori: Ion Cristea şi Florin Craioveanu Petrescu (ambii din Bucureşti).

Marcatori: Chira (13), Badea (22, 41), Manofu (61) / Moise (47, 90+2), Dogaru (60)

ARSENAL MALU (GR) – PROGRESUL BUCUREŞTI (B)  2-0
Stadion: Comunal (Malu – Giurgiu);
Arbitru: Laurenţiu Ionaşcu (Buzău);
Asistenţi: Florin Liviu Burlacu (Urziceni – Ialomiţa) şi Silviu Andreiu (Buzău);
Observatori: Aurelian Simion (Piteşti – Argeş) şi Viorel Nicolescu (Videle – Teleorman).

Marcatori: T. Matache (57), Al. Jelescu (83)

VOINŢA CREVEDIA (IF) – FLACĂRA MORENI (DB)  2-2
Stadion: Comunal (Crevedia – Dâmboviţa);
Arbitru: Ovidiu Petru Oprea (Ploieşti – Prahova);
Asistenţi: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa – Prahova) şi Doru Nicolae Petre (Ploieşti – Prahova);
Observatori: Valeriu Ioniţă şi Aurel Ionescu (ambii din Bucureşti).

Marcatori: Pîrvu (15 – autogol), Nedelea (90+5) / Cîrnaru (32), Guţă (50)

EUROMANIA DUMBRĂVENI (VN) – CS PĂULEŞTI (PH)   1-3
Stadion: Comunal (Dumbrăveni – Vrancea);
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş – Braşov);
Asistenţi: Constantin Mihai Cantemir (Făgăraş – Braşov) şi Cojocaru Andrei Pavel (Braşov);
Observatori: Victor Stanişteanu şi Valeriu Ibris (ambii din Buzău).

Marcatori: Mihăilă (85) / D. Nae (3 – pen.), Pantilimonescu (68), Andr. Ciobanu (81)

PETROLUL BERCA (BZ) – NEMERE DIN GHELINŢA (CV)  4-2
Stadion: Petrolul (Berca – Buzău);
Arbitru: Cristian Georgescu (Bucureşti);
Asistenţi: Cosmin Vătămanu şi Ionuţ Traian Neacsu (ambii din Bucureşti);
Observatori: Ionuţ Borcan şi Decu Crângaşu (Ploieşti – Prahova).

Marcatori: Mihăescu (14, 69), Lungoci (25, 51) / … ()

PAJURA HUŞI (VS) – AVÂNTUL VALEA MĂRULUI (GL)   1-4
Stadion: Municipal (Huşi – Vaslui);
Arbitru: Vlad Baban (Iaşi);
Asistenţi: Adrian Vornicu (Iaşi) şi Adrian Condurache (Paşcani – Iaşi);
Observatori: Vasile Păduraru (Suceava) şi Daniel Scânteie (Bacău).

Marcatori: … (41) / N. Bălan (50 – pen.), I. Cristian (53), Ad. Anastasie (70), Vl. Antofe (83)

SIRETUL LESPEZI (IS) – GAUSS RĂCĂCIUNI (BC)  2-1
Stadion: CFR (Paşcani – Iaşi);
Arbitru: Denis Andrei Creţu (Botoşani);
Asistenţi: Ciprian Iovu şi Radu Creţu (ambii din Botoşani);
Observatori: Silviu Veronel Ioan (Galaţi) şi Dumitru Varodin (Piatra Neamţ – Neamţ).

Marcatori: Acatrinei (3), C. Cârjă (80) / Ramon Gheorghe (5)

VOINŢA ION CREANGĂ (NT) – LUCEAFĂRUL MIHAI EMINESCU (BT)  0-1
Stadion: Comunal (Ion Creangă – Neamţ);
Arbitru: Răzvan Beldiman (Vaslui);
Asistenţi: Cristian Voicu (Focşani – Vrancea) şi George Marian Fridl (Comăneşti – Bacău);
Observatori: Ionel Popa (Paşcani – Iaşi) şi Aurel Daicu (Suceava).

Marcator: Vlad Dolhescu (15)

FC BISTRIŢA (BN) – ŞOMUZ FĂLTICENI (SV)  0-0
Stadion: Complex Sportiv Jean Pădureanu (Bistriţa – Bistriţa Năsăud);
Arbitru: Paul Unimatan (Zalău – Sălaj);
Asistenţi: Dănuţ Vasile Costea şi Sergiu Neichi (ambii din Satu Mare);
Observatori: Traian Marchis şi Emil Kemenes (ambii din Baia Mare – Maramureş).

VIITORUL ULMENI (MM) – UNIREA MIRŞID (SJ)   1-0
Stadion: Viorel Mateianu (ex Dealul Florilor)(Baia Mare – Maramureş);
Arbitru: Rareş George Vidican (Oradea – Bihor);
Asistenţi: Ovidiu Timar (Marghita – Bihor) şi Sergiu Tudor Albu (Oradea – Bihor);
Observatori: Dan Monea (Aiud – Alba) şi Ioan Papp (Carei – Satu Mare).

Marcatori: Ardeleanu (48)

MUREŞUL VINŢU DE JOS (AB) – MUREŞUL LUDUŞ (MS)  1-0
Stadion: Mureşul (Vinţu de Jos – Alba);
Arbitru: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea);
Asistenţi: Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea) şi Marian Truţă (Sirineasa – Vâlcea);
Observatori: Mircea Ciglenean şi Iosif Cavai (ambii din Cluj-Napoca – Cluj).

Marcator: S. Culda (34)

GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI (AR) – VIITORUL FELEACU (CJ)   1-0
Stadion: Comunal-Central (Cermei – Arad);
Arbitru: Marius Omuţ (Oradea – Bihor);
Asistenţi: Ciprian Fiter (SânMartin – Bihor) şi Rareş Lakatos (Oradea – Bihor);
Observatori: Iulian Spătaru (Timişoara – Timiş) şi Teodor Biriş (Hunedoara).

Marcator: Silaghi (65 – autogol)

RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) – HERCULES LUPENI (HD)   4-0
Stadion: Tehnomet (Timişoara – Timiş);
Arbitru: Sergiu Popa (Aiud – Alba);
Asistenţi: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu) şi Emeric Tocai (Mediaş – Sibiu);
Observatori: Cornel Corocan şi Adrian Cocoş (ambii din Reşiţa – Caraş Severin).

Marcatori: Mediop (12, 42, 70), Fl. Nanu (39 – pen.)

PANDURII CERNEŢI (MH) – CSM ŞCOLAR REŞIŢA (CS)   1-6
Stadion: Ion Floricică (Şimian – Mehedinţi);
Arbitru: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova – Dolj);
Asistenţi: Doru Zamfir (Slatina – Olt) şi Cristian Daniel Pătraşcu (Craiova – Dolj);
Observatori: Zaharia Ciev (Timişoara – Timiş) şi Sorin Sergiu Găman (Târgu Jiu – Gorj).

Marcatori: M. Petcu (8) / Beloescu (14, 29), Costescu (23), Liuba (40, 51), C. Doană (63)

CS ŞIRINEASA (VL) – TRACTORUL CETATE (DJ)  4-1
Stadion: Comunal (Şirineasa – Vâlcea);
Arbitru: Andrei Antonie (Bucureşti);
Asistenţi: Mihăiţă Necula şi Mihaela Ţepuşă (ambii din Bucureşti);
Observatori: Ion Olteanu (Bucureşti) şi Ovidiu Talvan (Sibiu).

Marcatori: Ceapă (17, 32), Marinescu (61), Ciocotoiu (85) / Dorel Stoica (84 – pen.)

FC HERMANNSTADT (SB) – GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI (GJ)  1-0
Stadion: Municipal (Sibiu);
Arbitru: Robert Avram (Piteşti – Argeş);
Asistenţi: Romică Bîrdeş şi Gheorghiţă Bălan (ambii din Piteşti – Argeş);
Observatori: Marcel Savaniu (Braşov) şi Attila Kanyaro (Târgu Mureş – Mureş).

Marcator: Al. Străulea (36)

RECOLTA STOICĂNEŞTI (OT) – FC ARGEŞ 1953 PITEŞTI (AG)  1-1
Stadion: Stoicăneşti (Stoicăneşti – Olt);
Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti);
Asistenţi: Adrian Ionescu şi Petruţa Iugulescu (ambii din Târgovişte – Dâmboviţa);
Observatori: Fevronia Ion şi Gigi Burunţia (ambii din Craiova – Dolj).

Marcatori: M. Cârstea (10) / Iulian Tameş (12)

UNIREA CRISTURU SECUIESC (HR) – OLIMPIC CETATE RÂŞNOV (BV)   3-1
Stadion: Orăşenesc (Cristuru Secuiesc – Harghita);
Arbitru: Mihai Amorăriţei (Câmpina – Prahova);
Asistenţi: Louis George Oprescu (Ploieşti – Prahova) şi Ştefan Călăraşu (Câmpina – Prahova);
Observatori: Augustin Căpâlnaş (Mediaş – Sibiu) şi Tiberiu Gabor (Reghin – Mureş).

Marcatori: Istvan Baro (41), Barna Vekas (54), Zsolt Lazar (67) / Mariean (25)

FCM ALEXANDRIA (TR) – ANDRIAS ANDRĂŞEŞTI (IL)  3-1
Stadion: Municipal (Alexandria – Teleorman);
Arbitru: Florin Costin Dan (Chirnogi – Călăraşi);
Asistenţi: Florin Pucheanu (Ulmi – Dâmboviţa) şi Răzvan Mihai Dobre (Şotânga – Dâmboviţa);
Observatori: Gheorghe Moise şi Vasile Aelenei (ambii din Bucureşti).

Marcatori: Căpăţână (10, 53), Cristi Pârjolea (90+1) / … (40)

FC HIDIŞEL (BH) – RECOLTA DOROLŢ (SM) – nu se dispută  deoarece echipa bihoreană a considerat că nu își permite să atace Liga a III-a.


 

Iată situaţia pe judeţ a campioanelor din Liga 4:

Alba: Mureşul Vinţu de Jos
Arad: Gloria Lunca Teuz Cermei
Argeş: FC Argeş 1953 Piteşti
Bacău: Gauss Răcăciuni
Bihor: FC Hidişel
Bistriţa-Năsăud: FC Bistriţa
Botoşani: Luceafărul Mihai Eminescu
Braşov: Olimpic Cetate Râşnov
Brăila: Sportul Chiscani
Bucureşti: Progresul Bucureşti
Buzău: Petrolul Berca
Caraş-Severin: CSM Şcolar Reşiţa
Călăraşi: Venus Independenţa
Cluj: Viitorul Feleacu
Constanţa: Axiopolis Cernavodă
Covasna: Nemere din Ghelinţa
Dâmboviţa: Flacăra Moreni
Dolj: Tractorul Cetate
Galaţi: Avântul Valea Mărului
Giurgiu: Arsenal Malu
Gorj: Gilortul Târgu Cărbuneşti
Harghita: Unirea Cristuru Secuiesc
Hunedoara: Hercules Lupeni
Ialomiţa: Andrias Andrăşeşti
Iaşi: Siretul Lespezi
Ilfov: Voinţa Crevedia
Maramureş: Viitorul Ulmeni
Mehedinţi: Pandurii Cerneţi
Mureş: Mureşul Luduş
Neamţ: Voinţa Ion Creangă
Olt: Recolta Stoicăneşti
Prahova: CS Păuleşti
Satu Mare: Recolta Dorolţ
Sălaj: Unirea Mirsid
Sibiu: FC Hermannstadt
Suceava: Şomuz Fălticeni
Teleorman: FCM Alexandria
Timiş: Ripensia Timişoara
Tulcea: Şoimii Topolog
Vaslui: Pajura Huşi
Vâlcea: CS Şirineasa
Vrancea: Euromania Dumbrăveni

Sursa: Liga2.ro

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.