IMG_4351Miercuri în toată țara s-au desfășurat meciurile din primul tur al Cupei României. Așa cum era de așteptat și în acest sezon în Cupa României au fost surprize pe teren, însă multe formații așteaptă deciziile comisiilor abilitate pentru a afla dacă s-au calificat sau nu în turul secund al competiției. 

Vă prezentăm rezultatele și marcatorii din primul tur:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

CSO BRAGADIRU (IF) DINAMO II BUCUREŞTI (B)   1-4
Stadion: Orăşenesc (Bragadiru – Ilfov);
Arbitru: Robert Avram (Piteşti – Argeş); Asistenţi: Mihai Marian Ionescu (Suseni – Argeş) şi Lucian Tănase (Piteşti – Argeş).

Marcatori: … () / Ion Gheorghe (8 – pen.), Gabriel Răducan (70), Andrei Nistor (76), Alexandru Longher (90)

AS ELECTROAPARATAJ (B) – VOINŢA SNAGOV (IF)   7-1
Stadion: Electroaparataj (Bucureşti);
Arbitru: Dan Florin Costin (Chirnogi – Călăraşi); Asistenţi: Florin Liviu Burlacu (Urziceni – Ialomiţa) şi Marilena Cătălina Nan (Alexandria – Teleorman).

Marcatori: … ()

CS TUNARI (IF) CONCORDIA CHIAJNA II (IF)   2-3
Stadion: Tunari (Tunari – Ilfov);
Arbitru: Cristian Georgescu; Asistenţi: Mihăiţă Necula şi Silviu Goicea (toţi din Bucureşti).

Marcatori: Al. Ivan (3), Lalciu (50) / Rogoveanu (37, 90), Zamfir (47)

ARSENAL MALU (GR) ACS URBAN TITU (DB)    0-2
Stadion: Comunal (Malu – Giurgiu);
Arbitru: Bogdan Dumitrache; Asistenţi: Cosmin Vătămanu şi Mihaela Ţepuţă (toţi din Bucureşti).

Marcatori: M. Oprea (62), G. Manole (77)

UNIREA BASCOV (AG) – ATLETIC BRADU (AG)   2-1
Stadion: Bradu (Bradu – Argeş);
Arbitru: Ionela Alina Peşu; Asistenţi: Cristian Daniel Pătraşcu şi Pompiliu Costinel Barbu (toţi din Craiova – Dolj).

Marcatori: Beuran (37), Costinel Tănase (90) / Jenaru (15)

UNIREA BRÂNCENI (TR) – SPORTING ROŞIORI (TR)   3-1
Stadion: Comunal (Branceni – Teleorman);
Arbitru: Sergiu Anton (Bucureşti); Asistenţi: Marian Istrate (Buftea – Ilfov) şi Roxana Ivanov (Bucureşti).

Marcatori: Cătălin Desculţu (36 – pen.), Fluierică (43), Neacşu (84 – autogol) / Lătea (89)

FLACĂRA MORENI (DB) – FC ANINOASA (DB)   2-0
Stadion: Flacăra (Moreni – Dâmboviţa);
Arbitru: Andrei Moroiţă; Asistenţi: Cătălin Alexandru Popovici şi Ştefan Dumitrache (toţi din Ploieşti – Prahova).

Marcatori: M. Plăcintă (4) şi Drăgan (84)

ŞTIINŢA DANUBIUS BECHET (DJ) CS PODARI (DJ)  0-2
Stadion: Comunal (Bechet – Dolj);
Arbitru: Gheorghe Alin Olaru (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea); Asistenţi: Ovidiu Dorobanţu (Olanu – Vâlcea) şi Elena Roxana Mazilu (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea).

Marcatori: Dragomir (22), Avram (86)

CSS SLATINA (OT)ACSO FILIAŞI (DJ)   0-2
Stadion: 1 Mai – Teren II (Slatina – Olt);
Arbitru: Marius Naidin (Piteşti – Argeş); Asistenţi: Şerban State (Piteşti – Argeş) şi Nicuşor Marin (Suseni – Argeş).

Marcator: Fotescu (30, 80)

POSADA PERIŞANI (VL) – CS U CRAIOVA II (DJ)    3-1
Stadion: Municipal – sintetic (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea);
Arbitru: Liviu Bălăcescu (Târgu Jiu – Gorj); Asistenţi: Ramona Doriana Udrea (Târgu Jiu – Gorj) şi Ion Nelu Glavan (Vladimir – Gorj).

Marcatori: Bunescu (65), Eremia (70), Gâlcescu (77) / Dinu (43)

INTERNAŢIONAL BĂLEŞTI (GJ) – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU II (GJ)    3-1
Stadion: Comunal (Băleşti – Gorj);
Arbitru: Aurel Vărzan (Oţelu Roşu – Caraş Severin); Asistenţi: Cristian Daniel Ilinca şi Daniela Constantinescu (ambii din Craiova – Dolj).

Marcatori: … / L. Tudor (7)

FC AVRIG (SB) AFC ODORHEIU SECUIESC (HG)   2-0
Stadion: Comunal (Avrig – Sibiu);
Arbitru: Vladimir Andrei Nagy (Aiud – Alba); Asistenţi: Paul Bogdan Pojar şi Anghel Todea (ambii din Cluj-Napoca – Cluj).

Marcatori: Marius Cosovan (55), Andrei Halmaghi (75)

CS TÂRNAVA MICĂ SÂNGEORGIU DE PĂDURE (MS)CS IERNUT (MS)   3-6
Stadion: Voinţa (Sângeorgiu de Pădure – Mureş);
Arbitru: Călin Lazăr (Mediaş – Sibiu); Asistenţi: Adrian Epure (Orlat – Sibiu) şi Alina Voaides (Sibiu).

Marcatori: Peres Levente (48 – pen., 64 – pen., 82) / I. Cheţan (13, 44), M. Pastor (17, 20), Andr. Badea (36), L. Cheţan (70)

CHIMIA ORAŞ VICTORIA (BV) AFC HĂRMAN (BV)   1-5
Stadion: Viromet (Victoria – Braşov);
Arbitru: Claudiu Ştef; Asistenţi: Balint Albu şi Andra Tănăsuc (toţi din Târgu Mureş – Mureş).

Marcatori: Florin Cristian (65) / Mug. Buga (15, 18), Forika (52), Leonte (84, 89)

UNIREA CRISTURU SECUIESC (HG) MĂGURA CISNĂDIE (SB) 0-3
Stadion: Orăşenesc (Cristuru Secuiesc – Harghita);
Arbitru: Cristian Moldoveanu (Sfântu Gheorghe – Covasna); Asistenţi: Gabriel Boncz (Făgăraş – Braşov) şi Viorel Pânzaru (Braşov).

►Campioana judeţului Harghita, Unirea Cristuru Secuiesc, a anunţat FRF că nu poate organiza meciul, deci va pierde la “masa verde”.

INDUSTRIA SÂRMEI (CJ) – UNIREA DEJ (CJ)   3-1
Stadion: Municipal (Câmpia Turzii – Cluj);
Arbitru: Gabriel Almaş; Asistenţi: Sergiu Paul Corb şi Ioan Cozorici (toţi din Zalău – Sălaj).

Marcatori: Dan Florin (23, 36), Cosma (57) / Darius Sătmar (65)

VIITORUL SÎNTIMBRU (AB) SĂNĂTATEA CLUJ (CJ)   1-2
Stadion: Comunal (Sîntimbru – Alba);
Arbitru: Cristian Vieru (Cisnădie – Sibiu); Asistenţi: Daniel Nagy (Mediaş – Sibiu) şi Vasile Marius Duţă (Avrig – Sibiu).

Marcatori: Chişu (15) / Vitan (40), Al. Gaşpar (71)

►Sănătatea Cluj n-a respectat regula jucătorilor Under 19 impusă în Comitetul de Urgenţă din 3 august şi va pierde la masa verde calificarea.

VOINŢA LUPAC (CS) CS NUOVA MAMA MIA BECICHERECU MIC (TM)   2-3
Stadion: Vointa (Lupac – Caraş Severin);
Arbitru: Alexandru Dan Gornic; Asistenţi: Sebastian Pantea şi Alina Mihoc (toţi din Arad).

Marcatori: Liviu Străin (38 – pen.), Nicola (52) / Matiş (30, 70), Zoran Radu (76)

ŞOIMUL BĂIŢA (HD) MILLENIUM GIARMATA (TM)   1-3
Stadion: Comunal (Crăciuneşti – Hunedoara);
Arbitru: Mihai Domşa (Aiud – Alba); Asistenţi: Daniel Popa (Aiud – Alba) şi Emeric Tocai (Mediaş – Sibiu).

Marcatori: … / Trifu (16), Soare (27), S. Stoica (62)

ACS GHIRODA (TM) – CSM LUGOJ (TM)   4-2 după prelungiri, 2-2 după 90 de minute
Stadion: Comunal (Giarmata-Vii – Timiş);
Arbitru: Dorin Petru Voina (Reşiţa – Caraş Severin); Asistenţi: Ioan Daniel Humiţa (Armenis – Caraş Severin) şi Alexandru Ilie (Bocşa – Caraş Severin).

Marcatori: Mancaş (44, 79), Pătraşcu (109 – pen.), Damian (118) / Silaghi-Perju Dan (58, 89 – pen.)

ŞOIMII LIPOVA (AR) – CS OŞORHEI (BH)  3-0
Stadion: Josef Scheirich (Zăbrani – Arad);
Arbitru: Daniel Nicolae Neagoe; Asistenţi: Alin Marian Botaş şi Patricia Samsudean (toţi din Timişoara – Timiş).

Marcatori: Gherghel (48, 79), Vasinc (52)

VIITORUL ULMENI (MM) ACS FOTBAL COMUNA RECEA (MM)   0-3
Stadion: Orăşenesc (Ulmeni – Maramureş);
Arbitru: Szabolcs Kovacs (Carei – Satu Mare); Asistenţi: Zsolt Kopriva şi Sergiu Neichi (ambii din Satu Mare).

Marcatori: Chinde (9, 82), M. Deac (77)

UNIREA MIRŞID (SJ) – FC ZALĂU (SJ)    1-3
Stadion: Comunal (Popeni – Sălaj);
Arbitru: Cristian Codrea; Asistenţi: Răzvan Soporan şi Gheorghe Vasile Tarba (toţi din Baia Mare – Maramureş).

Marcatori: Raul Iliese (22) / Florin Istrate (32, 55), Raul Stanciu (71 – pen.)

ŞOMUZUL PREUTEŞTI (SV) – FC BISTRIŢA (BN)   1-0
Stadion: Comunal (Preuteşti – Suceava);
Arbitru: Denis Andrei Creţu; Asistenţi: Ciprian Iovu şi Radu Creţu (toţi din Botoşani).

Marcator: Radu Vasiliu (85)

VITIS ŞULETEA (VS) AEROSTAR BACĂU (BC)  1-8
Stadion: Municipal (Bârlad – Vaslui);
Arbitru: Vlad Baban; Asistenţi: Ionuţ Melinte şi Andrei Diaconu (toţi din Iaşi).

Marcatori: … ()

GLORIA IVEŞTI (GL) ATLETICO VASLUI (VS)    1-4
Stadion: Nicu Nour (Iveşti – Galaţi);
Arbitru: Ionel Ivan; Asistenţi: Răzvan Negoiţă şi Robert Mocanu (toţi din Brăila).

Marcatori: … () / Buhăceanu (trei goluri), Hany Ragab ()

VOINŢA ION CREANGĂ (NT) – CS PANCIU (VN)  3-0
Stadion: Comunal (Ion Creangă – Neamţ);
Arbitru: Ionuţ Ignat (Suceava); Asistenţi: Mihăiţă Adrian Noroc şi Ionel Tănasă (ambii din Botoşani).

►CS Panciu a trimis astăzi adresă la FRF că nu se prezintă la meci. Voinţa Ion Creangă merge în turul doi fără să joace.

EUROMANIA DUMBRĂVENI (VN) – GAUSS RĂCĂCIUNI (BC)  7-6 după penalty-uri, 1-1 după 120 de minute, 0-0 după 90 de minute
Stadion: Comunal (Dumbrăveni – Vrancea);
Arbitru: Florin Aurelian Macovei (Galaţi); Asistenţi: Răzvan Bedreagă (Galaţi) şi Florin Iftode (Târgu Bujor – Galaţi).

Marcatori: … ()

FC PĂPĂUŢI (CV)PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH)    3-4
Stadion: Comunal (Zagon – Covasna);
Arbitru: Sergiu Mavriche; Asistenţi: Cristian Vorovenci şi Alexandra Theodora Apostu (toţi din Bacău).

Marcatori: Bodolan (23), Petcu (47 – pen.), Toderaşcu (90+2) / M. Ene (11, 30), I. Ioniţă (36, 59)

VOINŢA LANURILE (BZ) CS PĂULEŞTI (PH)   3-4
Stadion: Comunal (Lanuri – Buzău);
Arbitru: Laurenţiu Ciuchita (Buftea – Ilfov); Asistenţi: Florin Iacob şi Marian Carson (ambii din Constanţa).

Marcatori: … / Ion Alexandru (4), Marius Mihai (44), Laurenţiu Dumitru (75), Marian Ţugui (85)

SPORTUL CHIŞCANI (BR) – FC VIITORUL II (CT)     2-6
Stadion: Sportul (Chişcani – Brăila);
Arbitru: Adrian Frăţilă (Vadu Pasii – Buzău); Asistenţi: Silviu Andreiu şi Bogdan Mihai Martinescu (ambii din Buzău).

Marcatori: Cl. Boariu (55), Val. Durbacă (87 – pen.) / Cr. Ene (3), Al. Stoica (21), Cicâldău (26), Ant. Cruceru (36 – pen.), Vl. Rusu (70), D. Panait (90)

VICTORIA MIHAI VITEAZU (CT) – PESCĂRUŞUL SARICHIOI (TL)   2-1
Stadion: Comunal (Mihai Viteazu – Constanţa);
Arbitru: Nicolae Breoi; Asistenţi: Alexandru Bodolan şi Gabriel Neagu (toţi din Bucureşti).

Marcatori: … ()

ABATORUL SLOBOZIA (IL) ÎNAINTE MODELU (CL)   0-3
Stadion: Abatorul (Slobozia – Ialomiţa);
Arbitru: Cătălin Marian Pană; Asistenţi: Ionuţ Traian Neacşu şi Aurelian Ţoie (toţi din Bucureşti).

Marcatori: Manole (58), Neagu (80), I. Vasile (90+1)

VICTORIA CHIRNOGI (CL) CSM OLTENIŢA (CL) 1-2
Stadion: Comunal (Chirnogi – Călăraşi);
Arbitru: Cristina Mariana Trandafir (Bucureşti); Asistenţi: Cristian Ionuţ Măndiţă (Tunari – Ilfov) şi Dragoş Radu (Dragomireşti – Ilfov).

Marcatori: Cr. Panait (72) / … ()

GLORIA POPEŞTI LEORDENI (IF) – CS ŞTEFĂNEŞTI (IF) – nu se dispută
CS Ştefăneşti s-a desfiinţat după ce autorităţile locale au preluat pe Unirea Tărlungeni.
PANDURII CERNEŢI (MH) – MINERUL MOTRU (GJ) – nu se dispută
Meciul nu a fost programat, deoarece echipa din Cerneţi, deţinătoarea eventului în Mehedinţi, a anuntat FRF că nu are bani să organizeze întâlnirea.
FC HIDIŞELUL DE SUS (BH) – CS INEU (AR) – nu se dispută
Campioana judeţului Bihor s-a desfiinţat în această vară.
SOMEŞUL OAR (SM) – CSM SIGHETU MARMAŢIEI (MM) – nu se dispută
CSM Sighetu s-a desfiinţat în timpul returului ediţiei trecute a Ligii 3.
TRANSDOR TUDORA (BT) – INTER DOROHOI (BT) – nu se dispută
Inter Dorohoi s-a retras din Liga 3 după ce iniţial se înscrisese şi în acest moment nu are activitate.
SIRETUL LESPEZI (IS) – CSM PAŞCANI (IS) – nu se dispută
Siretul Lespezi s-a desfiinţat după ce a promovat în Liga 3.

Turul secund al competiției va avea loc pe 24 august și se va desfășura într-un singur tur.

NOTĂ: echipele trecute cu roșu s-au calificat mai departe

sursa: liga2.ro

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.