Dacia Mihalt - ASC Pianu66ASC Pianu a transpirat serios pentru a obține calificarea în Cupa României. Echipa pregătită de Adrian Fușle-Țana a suferit serios la Mihalț, unde Dacia Mihalț a pierdut 2-4, deși gazdele au marcat de patru ori, însă două reușite au fost anulate.

La pauză echipa lui Fușle conducea cu 1-0, iar în repriza a doua spectatorii își făceau probleme ca scorul să nu ia proporții dezastruoase. Nu a fost așa, ieșiți de la vestiare mai relaxați, „alb-verzii” au fost taxați de Dacia Mihalț, formație ce a egalat după ce Novăcean a dat pe lângă minge.

Echipa din Pianu s-a calificat, însă Dacia Mihalț a marcat patru goluri, iar spectatorii au contestat vehement prestațiile celor doi tușieri.