IMG_3178Surpriză de proporții la Cricău, unde Decebal, din localitate, a învins cu 1-0, Hidromecanica Șugag, formație ce și-a compromis în mare parte obiectivul fixat pentru actualul sezon.
Unicul gol al partidei a fost marcat de Prața în minutul 45, după un corner executat foarte bine de Alexandru Culda.
În repriza a II-a, Neluțu Budin a forțat cartea atacului, însă nici Trăscăian, Diaconu sau Morea nu a reușit să-l învingă pe goalkeeper-ul gazdelor, asta în ciuda faptului că acesta nu măsoară mai mult de un metru si saptezeci de centimetri.
Pe final Șugagul a solicitat o lovitură de la 11 metri, însă centralul Cosmin Georgiu nu s-a lăsat impresionat si a lasat jocul sa continue.