Performanta Ighiu - Minerul Motru65Performanța Ighiu se menține în lupta pentru Liga a II-a. Echipa pregătită de Adorian Himcinschi a făcut o primă repriză palidă, în care gazdele s-au apropiat timid de poarta lui Gorun.
 Prima ocazie a Performaței Ighiu s-a consemnat în minutul 9, Ghiunghiuș i-a pasat bine vârfului Romică David, care trage pe centrul porții de la circa 9 metri.

În minutul 47, R. David este deschis excelent de Fetița între doi adversari, iar golgheterul Ighiului scapă singur și îl execută pe portarul Motrului!
În minutul 71 Nicolof profită de o bâlbâială în defensiva gazdelor dar trimite puțin pe lângă poarta lui Bodea.

Avea să fie 2-0 în minutul 80 când Oara îi pasează decisiv lui Romică David, pătrunde în careu și trage pe jos în dreapta lui Gorun
În minutul 88 Bogdan Bărculeț scapă singur spre poarta lui Gorun, însă da dovadă de altruism și îl servește pe Romică David care înscrie fără probleme.
În minutul 88,  Romică David marchează pentru a patra oară, după ce a scăpat din nou singur cu Gorun.
În prelungiri Romică David a avut o din nou șansa să marcheze însă l-a luat la țintă pe Gorun.
Succesul cu Minerul Motru îi menține pe elevii lui Himcinschi în cursa pentru promovare.