LIVE VIDEO&TEXT: Sănătatea Cluj – Metalurgistul Cugir 1-4 , Radu Adrian majoreaza avantajul oaspetilor!LIVE VIDEO&TEXT: Sănătatea Cluj – Metalurgistul Cugir 0-2, dubla a Cocina pe pe Clujana!sanatatea-metalurgistul-1Astăzi, cu începere de la ora 15.00, în etapa intermediară din Liga a 3-a (etapa a 8), Metalurgistul Cugir se deplasează în județul Cluj, unde va întâlni liderul Seriei a 5-a, Sănătatea Cluj. ”Virușii verzi” nu au suferit nicio înfrângere în actulul sezon, însă Călin Moldovan și compania își doresc să plece cu puncte din fieful liderului. Partida va fi transmisă în format live-vide și live-text pe Absport.ro.

După un 3-3 pe teren propriu cu ACS Fotbal Comuna Recea, Metalurgistul Cugir va avea parte astăzi, de un duel dificil, în deplasare, contra liderului Sănătatea Cluj.

4
0'
0'
Fluier final 1-4
1'
Corner Sanatatea Cluj
9'
Corner Metalurgistul Cugir
22'
28'
GOOOL Cocina deschide scorul pe Clujana!
35'
Madalin Popa vede cartonasul galben dupa un hent la mijlocul terenului!
41'
Goool Cocina resusete dubla dupa o lovitura libera de la 18 m !
43'
Cartonas galben vazut de Varodi!
45'
45'
Goool Lupu inscrie din penalty!
47'
L Itu trimite puternic din corner, portarul Sanatatii este salvat de bara
54'
Goool Cocina reuseste hattricul, dupa o actiune pe partea stanga!
69'
Raul Ciupe trimite o centrare de pe partea dreapta, mingea este respinsa de fundasii cugireni
72'
Ionut Tatar vede cartonasul gaben dupa un atac periculos asupra lui Lupu la 23 de metri de poarta lui Vlase
72'
Raul Ciupe trimite pe coltul scurt din lovitura libera dar retine cu siguranta Vlase!
76'
Stoianof este inlocuit cu Radu Adrian
78'
Goool Radu Adrian marcheaza la prima atingere de balon, cu un sut la coltul lung!
82'
Lovitura libera periculoasa pentru Sanatatea, mingea este trimisa in zidul oaptel
82'
82'
Lovitura libera periculoasa pentru Sanatatea, mingea este trimisa in zidul oaspetilor
83'
Iese Itu intra Marinoiu
90'
Iese Varodi intra Udrea
91'
Marinoiu vede cartonasul calben pentru nerespectarea distantei la o lovitura libera la mijlocu;l terenului!