Industria Galda de Jos- Sanatatea Cluj10Industria Galda de Jos a învins dramatic cu 3-4 la Iernut. Echipa lui Paul Ciucă a condus cu 3-1, dar s-a văzut egalată pe final,  dar Cristi Bodea a avut ultimul cuvânt și l-a învins pe goalkeeper-ul gazdelor în prelungiri.

Industria Galda de Jos s-a văzut condusă încă din minutul 19 când Ungur a executat excelent o lovitură liberă și l-a învins pe Ștef. Egalitatea a fost restabilită în minutul 33 când Cristi Boea a primit o pasă de la Alin Câmpean și l-a învins pe Crăciun.

După pauză echipa din Galda de Jos s-a dezlănțuit. În minutul 53, Cristi Bodea marchează din nou din pasa lui Cernea, pentru ca în minutul 67, Bodea să-i întoarcă serviciul lui Cernea și să-l servească pe jucătorul grupării lui Paul Ciucă.

În minutul 83, Olar comite un fault în careu, iar Ungur îl execută pe Ștef și face 2-3.

În urma acestui rezultat Industria Galda de Jos acumulează 21 puncte și rămâne la un punct de liderul Avântul Reghin.

În minutul 88, Industria Galda de Jos a primit lovitura de grație. Formația  lui Ciucă a fost egalată după o învălmășeală în careul lui Ștef. În minutul 90+2 Bodea a închis tabela cu un șut în vinclul porții apărate de Crăciun.

Iată cele două distribuții:

CS Iernut: M. Crăciun – Groza, Popa, Chețan, Balea, Istvan, Petru, Drăghici, Ungur, Ghircă și Rotaru.

Rezerve: Ștef- Laszlo, Căliani, Roman, Stoica, Meruțiu, Teban.

Antrenor: Nicolae Ghra

Industria Galda de Jos: Ștef – G. Olar, Cl. Haiduc, Căt. Ivașcu, I. Boancă, R. Frențiu, Cr. Kilin, Cr. Bodea, A. Câmpean, D. Lupșan și A. Cernea.

Rezerve: Podar – R. Lungu, N. Oprița, B. Goguță, Fl. Baghiu, Al. Man, P. Medrea.

Antrenor: Paul Ciucă

În alt meci din Liga a III-a, Cugir – Pandurii II Târgu Jiu 2-0.