IMG_3874Ziua de sâmbătă s-a dovedit a fi una de mare importanță pentru fotbalul din 21 de localități. Acestea au izbutit să promoveze în Liga a III-a după două partide de foc. Dacă unele formații și-au tranșat încă din tur promovarea, altele au trebuit să transpire serios pentru a păși în Liga a III-a.

Iată rezultatele înregistrate în cele 21 de partide:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

VIITORUL FELEACU (CJ) – GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI (AR) 2-2 după 120 de minute, 1-0 după 90 de minute (0-1 în tur)
Stadion: TCI (Cluj-Napoca – Cluj);
Arbitru: Cristian Codrea (Baia Mare – Maramureş);
Asistenţi: Cristian Nicolae Lucaci şi Gheorghe Vasile Tarba (ambii din Baia Mare – Maramureş);
Observatori: Ioan Onicaş şi Costin Dan (ambii din Zalău – Sălaj).

Marcator: Horaţiu Moldovan (79), Radu Danciu (107) / Andrei Purice (111), Ghergar (120)


 

ŞOIMII TOPOLOG (TL) – SPORTUL CHISCANI (BR) 1-4 (2-2 în tur)
Stadion: Comunal (Topolog – Tulcea);
Arbitru: Florin Miron (Bucureşti);
Asistenţi: Cristian Ionuţ Măndită (Tunari – Ilfov) şi Marian Istrate (Buftea – Ilfov);
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) şi Rodel Aron (Slobozia – Ialomiţa)

Marcatori: Moldoveanu (72) / Durbac (36), Huţu (68), Pascu (82), Cl. Boariu (90)

AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – VENUS INDEPENDENŢA (CL) 3-0 (3-4 în tur)
Stadion: Trust (Cernavodă – Constanţa);
Arbitru: Ionuţ Coza (Cernica – Ilfov);
Asistenţi: Dragoş Baluna şi Alexandru Midvichi (ambii din Bucureşti);
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca – Cluj) şi Marin Rusen (Bucureşti).

Marcatori: Husein (37), Fotescu (62 – pen.), Rusu (90+2)

PROGRESUL BUCUREŞTI (B) – ARSENAL MALU (GR) 1-4 (0-2 în tur)
Stadion: Romprim (Bucureşti);
Arbitru: Andrei Moroiţă (Ploieşti – Prahova);
Asistenţi: Cătălin Alexandru Popovici şi Ştefan Dumitrache (ambii din Ploieşti – Prahova);
Observatori: Constantin Ştefan şi Dan Ionescu (ambii din Bucureşti).

Marcatori: … (83) / Silviu Radu (34, 65, 85), Alin Damian (44)

FLACĂRA MORENI (DB)VOINŢA CREVEDIA (IF) 3-0 (2-2 în tur)
Stadion: Flacăra (Moreni – Dâmboviţa);
Arbitru: Dan Grigore Botescu (Bucureşti);
Asistenţi: Mihai Marian Ionescu (Suseni – Argeş) şi Şerban State (Piteşti – Argeş);
Observatori: Corneliu Fecioru şi Mihnea Marsilian Totan (ambii din Bucureşti).

Marcatori: Vlad Cârnaru (24), Timofte (25 – pen.), Negrea (81)

CS PĂULEŞTI (PH)EUROMANIA DUMBRĂVENI (VN) 2-0 (3-1 în tur)
Stadion: Comunal (Păuleşti – Prahova);
Arbitru: Cristina Mariana Trandafir (Bucureşti);
Asistenţi: Mihaela Ţepuşă şi Roxana Ivanov (ambii din Bucureşti);
Observatori: Irina Mîrţ şi Andrei Simion (ambii din Bucureşti).

Marcatori: Vlad Negoiţă (17 – autogol), Andrei Ciobanu (75)

NEMERE DIN GHELINŢA (CV) – PETROLUL BERCA (BZ) 1-0 (2-4 în tur)
Stadion: Comunal (Ghelinţa – Covasna);
Arbitru: Bogdan Dumitrache (Bucureşti);
Asistenţi: Aurelian Ţoie şi Gabriel Neagu (ambii din Bucureşti);
Observatori: Cristian Nica (Ploieşti – Prahova) şi Ilie Luca (Braşov).

Marcator: Ciprian Ursu (4)

AVÂNTUL VALEA MĂRULUI (GL)PAJURA HUŞI (VS) 3-1 (4-1 în tur)
Stadion: Comunal Valea Mărului (Galaţi);
Arbitru: Eduard Ioniţă (Constanţa);
Asistenţi: Silviu Branduşa (Călăraşi) şi Marian Carson (Constanţa);
Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) şi Constantin Chiriazic (Tulcea).

Marcatori: Vlad Antofe (7), Ionuţ Cristian (20), Cristian Frunză (60 – pen.) / Mădălin Căciulă (71 – pen.)

GAUSS RĂCĂCIUNI (BC) – SIRETUL LESPEZI (IS) 0-1 (1-2 în tur)
Stadion: Răcăciuni (Bacău);
Arbitru: Ionel Ivan (Brăila);
Asistenţi: Florin Alexandru Vişan (Galaţi) şi Daniel Vlase (Slobozia Conachi – Galaţi);
Observatori: Liviu Seceanu (Galaţi) şi Vasile Vămanu (Piatra Neamţ – Neamţ).

Marcatori: Andrei Dându (75)

LUCEAFĂRUL MIHAI EMINESCU (BT) – VOINŢA ION CREANGĂ 1-5 (NT) (1-0 în tur)
Stadion: Comunal Mihai Eminescu (Mihai Eminescu – Botoşani);
Arbitru: Valentin Lungu (Iaşi);
Asistenţi: Ionuţ Melinte şi Andrei Diaconu (ambii din Iaşi);
Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava) şi Gabriel Flaviu Pop Ion (Bacău).

Marcatori: Vechiu (90+2) / Marius Doboş (18, 72), Ionuţ Tofan (35, 66), Silviu Boboc (66)

ŞOMUZ FĂLTICENI (SV) – FC BISTRIŢA (BN) 1-1 (0-0 în tur)
Stadion: Tineretului (Fălticeni – Suceava);
Arbitru: Sergiu Mavriche (Bacău);
Asistenţi: Damian Antal şi Alexandra Theodora Apostu (ambii din Bacău);
Observatori: Virgil Stărică (Iaşi) şi Daniel Cioloboc (Târgu Mureş – Mureş).

Marcatori: Cutaş (90+4) / Otniel Sighiartău (5)

UNIREA MIRŞID (SJ) – VIITORUL ULMENI (MM) 0-7 (0-1 în tur)
Stadion: Comunal (Mirsid – Sălaj);
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad);
Asistenţi: Sebastian Pantea şi Alina Mihoc (ambii din Arad);
Observatori: Claudiu Ştefănuţi (Bistriţa – Bistriţa Năsăud) şi Viorel Vancea (Oradea – Bihor).

Marcatori: Dănuţ Sabău (22), Marius Feraru (34, 50), Sergiu Chiorean (39), Dumitru Morar (71, 84), Alexandru Ignat (78)

MUREŞUL LUDUŞ (MS) – MUREŞUL VINŢU DE JOS (AB) 0-3 (0-1 în tur)
Stadion: Mureşul (Luduş – Mureş);
Arbitru: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca – Cluj);
Asistenţi: Iulian Szekely şi Doru Claudiu Lucaciu (ambii din Cluj-Napoca – Cluj);
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) şi Mihail Băcescu (Braşov).

Marcatori: M. Popa (8) , Apetri (26), Iacşa (79)

HERCULES LUPENI (HD) – RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) 0-3 (0-4 în tur)
Stadion: Minerul (Lupeni – Hunedoara);
Arbitru: Dorian Micloşină (Reşiţa – Caraş Severin);
Asistenţi: Răzvan Constantin Nistoran (Reşiţa – Caraş Severin) şi Ionel Caius Drula (Drobeta Turnu Severin – Mehedinţi);
Observatori: Luis Moisescu (Drobeta Turnu Severin – Mehedinţi) şi Valeriu Nichimiş (Alba Iulia – Alba).

Marcatori: Florin Nanu (4), Briciu (79), Mediop (86)

TRACTORUL CETATE (DJ) CS ŞIRINEASA (VL) 3-1 (1-4 în tur)
Stadion: Tractorul (Cetate – Dolj);
Arbitru: Cătălin Marian Pană (Bucureşti);
Asistenţi: Ionuţ Marius Bobe (Videle – Teleorman) şi Marilena Cătălina Nan (Alexandria – Teleorman);
Observatori: Vasile Balaj (Reşiţa – Caraş Severin) şi Nicolaescu Florin (Slatina – Olt).

Marcatori: Jilcu (23), Boboescu (65 – pen.), Dodoacă (77) / Ceapă (1)

GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI (GJ) – FC HERMANNSTADT (SB) 1-5 (0-1 în tur)
Stadion: Local (Târgu Cărbuneşti – Gorj);
Arbitru: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara – Timiş);
Asistenţi: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj – Timiş) şi Andrei Nicolae Chiţoiu (Timişoara – Timiş);
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti – Argeş) şi Călin Marius Orbonaş (Ilia – Hunedoara).

Marcatori: … () / C. Trohin, Daniel Tătar (două), Ionuţ Simion, Andrei Greavu

FC ARGEŞ 1953 PITEŞTI (AG) – RECOLTA STOICĂNEŞTI (OT) 4-1 (1-1 în tur)
Stadion: Bradu (Bradu – Argeş);
Arbitru: Ionuţ Valentin Iugulescu (Târgovişte – Dâmboviţa);
Asistenţi: Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea) şi Ramona Doriana Bunget (Târgu Jiu – Gorj);
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) şi Tudor Negoiţă (Ploieşti – Prahova).

Marcatori: … ()

OLIMPIC CETATE RÂŞNOV (BV)UNIREA CRISTURU SECUIESC 2-0 (HR) (1-3 în tur)
Stadion: Bucegi (Râşnov – Braşov);
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş – Mureş);
Asistenţi: Balint Albu şi Andra Tănăsuc (ambii din Târgu Mureş – Mureş);
Observatori: Andrei Ioniţă şi Mihai Costache (ambii din Bucureşti).

Marcatori: Nicolae Mariean (40, 44)

ANDRIAS ANDRĂŞEŞTI (IL) FCM ALEXANDRIA (TR) 1-1 (1-3 în tur)
Stadion: Comunal (Andrăşeşti – Ialomiţa);
Arbitru: Florin Aurelian Macovei (Galaţi);
Asistenţi: Florin Iftode (Târgu Bujor – Galaţi) şi Răzvan Negoiţă (Brăila);
Observatori: George Ionescu şi Olivian Capra (ambii din Bucureşti).

Marcatori: Baltă (75) / Căpăţână (44 – pen.)

CSM ŞCOLAR REŞIŢA (CS)PANDURII CERNEŢI (MH) 3-0 la masa verde (6-1 în tur) – nu se dispută

RECOLTA DOROLŢ (SM)FC HIDIŞEL (BH aceștia au ales să nu participe la jocul de baraj din lipsa fondurilor financiare.

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.