rapid-cfr-teius-olimpia-aiud6Așa cum era de așteptat, CS Ocna Mureș a avut astăzi parte de un joc facil contra echipei Rapid CFR Teiuș, învingând cu 7-2 (5-1) în etapa a 8-a din Liga a 4-a. Golurile au fost marcate de T. Cristea (4, 22), Kiss (12), I. Cociș (17), Guț (44), Dandoș (68), Arinar (73), respectiv R. Domșa (35) și Râșniță (50).

Ocna nu a avut nicio problemă în meciul cu Teiușul, dominând jocu lde la un capăt la celălalt, intrând cu 5-1 la pauză.

Și în repriza secundă Soda a mai punctat de două ori, iar golurile teiușenilor au fost punctate de R. Domșa și G. Râșniță, fiecare câte o reușită pe repriză. Interesant este faptul că cei doi fotbaliști de la Teiuș au marcat toate cele 12 goluri ale echipei în actualul sezon, Râșniță – 10 și R. Domșa – 2.