Sportul Petresti-Hidromecanica Sugag60De departe cel mai așteptat meci din etapa a 13-a a Ligii a 5-a s-a consumat la Petrești, între Sportul Petrești și Hidromecanica Șugag, partida tranșată în favoarea echipei înființate în vară, care a luat prima opțiune pentru promovarea în Liga a 4-a, după ce s-a impus cu 1-0. Galda de Jos II și Sportul Livezile își continuă parcursul victorios în celelalte două serii ale fotbalului mic din județul Alba.

Vă prezentăm mai jos casetele tehnice ale celor 16 jocuri din cadrul Ligii a V-a:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

SERIA I

santimbru-sona

Viitorul Sântimbru II: Iacșa – Cuțitar, Ganga, Trif, Meteșan, Crișan, Cristea, Bocoș, Benga, Seliuc, Vasiu. Rezerve: Cuștiuliță, Aloman, Mocoiu, Oniciu, Selegean, Rus.

Tineretul Șona: Ersek – Lucian, Bom, Poșa, Sârbu, Sabău, Giulea, Frățilă, Roșca, Mijea, Folea. Rezerve: Boer, Dulău, Petric, B. Folea, Mărginean.

mihalt-stremt

Dacia Mihalț: C. Câmpean – Băcilă, Breaz, A. Părău, Irimie, Stânea, M. Părău, N. Mîrza, B. Mîrza, Barna, Decean. Rezerve: Lupea, Comșa, Anghel, Ordean, Hațegan, Cârnaț.

Voința Stremț: Goloșie – Cetean, Dîscă, Morușcă, Hazi, Fostoc, Șerb, Vlad, Rus, Antal, Rancea. Rezerve: Mara, Tonevici, Țurcanu, Beldean, Fufezan, Cordoș, C. Cetean.

sancel-bucerdea

Avântul Sâncel: Szasz – Cipariu, Mureșan, Tulga, Ioica, Pănăzan, Anușca, Radu, Beniamin, Oniga, Baloș. Rezerve: Someșan, Oprean.

Spicul Buceredea: Iosif Rusu – Ioan Rusu, Hebian, Ognean, Lodroman, Maier, Moșneag, Coleșe, Irimie, Beldean, Ruscă. Rezerve: Tamaș, G. Maier, Dobra, Oțel, Pintea, Mezei.

craciunel-pănade

Crăciunelu de Jos: Oniga – Plăcintaru, Ioica, Cîmpean, Zudor, Poanta, Boldea, Popa, Tompi, Lazăr, Bogdan. Rezerve: Sas, Coman, Ciortea, Covaci, Mărginean, Roșa.

AS Pănade: Brab – Cadar, Grancea, Critea, Brașovean, Rusz, Todoran, Irimies, Zereș, Cîmpean, Korkz. Rezerve: Gruia.

biia-galda

Viitorul Biia: Sultanu – Rusz, Domșa, Ioo, Păcurariu, Todor, Borcai, Manta, Aldea, Dehelean, Gînța. Rezerve: Burjă, Mărginean, Cristea, Bulacz.

Industria Galda de Jos: Laslo – Cotișel, Nicoară, Ivașcu, Voica, Crețiu, Cioară, C. Vonya, Sîbru, David. Rezerve: A. Vonya, M. Vonya, Ucenic, Cămărășan.

SERIA A II-A

lopadea-lunca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FC Lopadea Nouă: Aloman – A. Tordai, Kiss, Katona, Boros, Marina, Mucsi, Boros, Molnar, Turzai, Ianko. Rezerve: Szabo, Koble, Orian, I. Tordai, More, Sipoș, Barta.

Fortuna Lunca Mureșului: Farcaș – Bubău, Divricean, Molovan, Huszar, Răzvan Stoica, Iakab, Zoltan, Rareș Stoica, Păcurar, Popa. Rezerve: L. Popa, Tarr, Trif, Morea, Colcer, Georgiu.

bagau-razboieni

ACS Băgău: Ursa – Kiss, Vaija, Văcariu, Șusman, Nicula, Balazs, Maxim, Țălnar, Toma, Popa. Rezerve: Tătar, Mier, Văsuț, C. Maxim.

AS Războieni Cetate: Anton – Gal, Rostaș, Damian, Nemeș, Lacău, Brînzeiu, Coroiu, Moldovan, Lupean, Cociș. Rezerve: Herchi, Lorinczi, Țăgorean, Haiduc.

inter-vama

Inter Unirea: Poiană – Filip, Cimpoieșu, Popa, A. Heleria, M. Heleria, Matei, Paul, Sanislav, Cristea, Belea. Rezerve: Chirilă, Pereat, Dandoș, Lăcătuș, Simn, Cismaș, Oltean.

Viitorul Vama Seacă: Buciumaș – Podar, Coman, Ocnean, Oltean, Bălțat, Călușer, Mircia, Cucerzan, Spinean, Luca. Rezerve: Râșniță, Popa, Indrei, Stan, Tat, Cociș.

radesti-viitorul unirea

Național Rădești: Costea – C. Guia, Bucur, Marc, Ferencz, Bîrsan, Borsan, Epure, R. Guia, Hîrceagă, Sabău. Rezerve: T. Ciucur, Moga, D. Ciucur, Bleza, Hopârtean, Popa.

Viitorul Unirea: Szekely – Bulgăr, Toth, Andrea, C. Popa, A. Popa, Botei, Arinar, Hiriza, Lazăr, Ilea. Rezerve: Vincze.

gambas-livezile

Mureșul Gâmbaș: Chirilă – Varro, Lazea, Szekely, Alba, Crișan, Miske, Groza, Andrei, Gâlea, Salcă. Rezerve: Helerea, P. Szekely, Rațiu, Szilaghi, Creț, Oltean.

Sportul Livezile: Bucur – Moga, Oniga, Costan, Marcu, R. Andone, Olar, Mif, Danciu, Man, Boc. Rezerve: Burlan, Petruțiu, Sas, Bedelean, R. Costan.

ciumbrud-farau

Șoimii Ciumbrud: Pascu – Szabo, Dros, Farkas, Raț, L. Duca, M. Duca, Mureșan, Sârb, Tătar, Iepure. Rezerve: Zsigo, Gheți, Tudose, Nagy.

Progresul Fărău: S. Hîrceagă – E. Hîrceagă, Szekely, Chirilă, Bolog, Vintilă, Damian, Crișan, Chiorcea, Stoia, Mariș. Rezerve: Crețar, Indrei, Boncan, Asan, Morariu, Sulyok, Muntean.

SERIA A III-A

cut-del dodo

Independența Cuț: Ciobanu – Buligă, Selagea, R. Vlad, I. Bumbu, Grosu, P. Bumbu, I. Vlad, Ghenescu, Macarie, Neamțu. Rezerve: Cerghedean, Dima, Lungar, Muntean, Mezei, Dan, Magyari.

Del Dodo Alba Iulia: Goarna – Tili, Gigoi, Bucureșteanu, Voicu, V. Zidaru, Kristof, Târnăvean, Bălțat, Lobrean, Toropu. Rezerve: D. Zidaru, Iosa.

limba-beldiu

Limbenii Limba: Bența – Baciu, Florea, Pleșa, Moldovan, Iosif, Barbu, Bucur, Nicula, Stoia, Covaci. Rezerve: David, Groza, Rusu, Avram, Ghenescu, Măriuța, Damian.

Voința Beldiu: Mărcuș – C. Popa, Marian, S. Lazăr, Mihălțan, Costea, Mărginean, A. Lazăr, Todora, Drăghiciu, I. Popa. Rezerve: Coltor, Cioboată, Păcurar, Boancă, Radu, Zoltan, A. Mihălțan.

navobi-pianu

Navobi Alba Iulia: Ciurdaș – Scrob, Legian, Dumitru, Truță, Drăgan, D. Rațiu, A. Rașiu, Paștiu, Jilia, Stanciu. Rezerve: Novăcean, Giurcă, E. Ciurdaș, Groza, Chira, Miclea, Manoilă.

ASC Pianu II: Bolca – Filimon, Todor, Trifa, Cristea, Neag, Bâra, Voisan, Andreiu, Hornoi, Bunea. Rezerve: Păcurar.

petresti-sugag

Sportul Petrești: C. Bucin – Albu, Dan, H. Marian, Dragoș, Țandea, R. Bucin, Ilinca, Cioloca, Suciu, Sava. Rezerve: Barzoc, Andreiu, Ștefan, Homorozan, Gheorghe, Cristian, Ignat

Hidromecanica Șugag: Morariu – Păduraru, Pop, Cutean, Stoica, Puia, Goangă, Domșa, Diaconu, Neag, Morea. Rezerve: Titianu, Cristurean, Trăscăian, Posteiu, Mirca, Gagea, Lazăr.

cricau-rahau

 

 

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.