IMG_1717Șurianu Sebeș nu a avut nicio emoție pe teren propriu cu ”lanterna roșie” Cuprirom Abrud, reușind să puncteze câte 3 goluri pe repriză, impunându-se la final cu 6-0. Golurile au fost marcate de Vali Drăgan (21, 33, 38), fotbalist care a ajuns la 19 reușite în actualul sezon, P. Muntean (55), Borșoi (61) și Lăcătuș (73).

Meci fără istoric în Arini, unde Șurianu Sebeș a defilat cu ultima clasată Cuprirom Abrud. Vali Drăgan a punctat de 3 ori în prima repriză (21, 33, 38), stabilind scorul pauzei. Atacantul celor de la Sebeș a ajuns la 19 goluri marcate, fiind lider detașat în clasamentul golgheterilor.

După pauză P. Muntean a dezmorțit din nou tribunele, punctând la 10 minute de la reluare, iar fundașul Borșoi a majorat avantajul gazdelor în minutul 61.

”Setul” a fost realizat în min. 73, când nou intratul Lăcătuș a marcat și el pentru echipa lui Mihai Manea stabilind scorul final al partidei, 6-0 în favoarea Șurianului Sebeș.

Șurianu Sebeș: Ignat – I. Grozav, Trifa, Rahovean, Coltor, P. Muntean, Drăgan, N. Găldean, Morariu, Borșoi, G. Toma. Antrenor Mihai Manea.

Abrud: M. Olaru – C. Stan, Țîr, D. Nemeș, Toderaș, Botar, Miheț, D. Borza, Micu, R. Cioară, I. Pașca. Antrenor Costică Moldovan.