fc-transalpina-sugag-surianu-sebes49Șurianu Sebeș își continuă seria jocurilor fără înfrângere. Elevii antrenați de Doru Oancea și Mihai Manea s-au impus cu 7-0, în meciul cu Gaz Metan Valea Lungă asta după ce la pauză scorul era 2-0.

Primele două goluri au fost marcate de către Adrian Lăcătuș, acesta deschizând scorul în minutul 11, pentru ca în minutul 29 tot el să dubleze avantajul gazdelor.

După pauză a ieșit la rampă și Vali Drăgan, acesta a marcat pentru 3-0 în minutul 54. Avea să fie 4-0 în minutul 56 când Claudiu Oara a marcat și el. S-a făcut 5-0 în minutul 65, când Trifa și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

În minutul 73 Paul Rahovean a marcat pentru 6-0, iar zarurile erau de mult aruncate. Claudiu Oară a marcat din nou în minutul 82 și scorul devenea 7-0.

Victorie dedicată lui Paul Muntean

Victoria obținută de Șurianu Sebeș în jocul cu Gaz Metan Valea Lungă a reprezentat un cadou de nuntă pentru atacantul Paul Muntean, acesta renunțând la burlăcie sâmbătă, iar o parte din jucători au participat la importantul eveniment din viața atacantului aiudean.