viitorul-santimbru-surianu-sebes25Surianu Sebes realizeaza scorul campionatului in meciul cu Rapid CFR Teius. In etapa a 6-a a ligi a IV-a, echipa antrenată de Doru Oancea și Mihai Manea s-a impus cu scorul de 11-0.

Scorul a fost deschis rapid de Vali Dragan in minutul 5, pana la pauza gazdele au mai marcat de sase ori prin : Vali Dragan care reuseste dubla in minutul 7,M Cristea in minutul 27, Ionut Radu ( in minutele 30, 40,45), Suteu in minutul 37 reusind astfel un rezultat de 7-0 dupa primele 45 de minute.

Dupa pauza gazdele au mai marcat de patru ori prin acelasi V Dragan (53,72), Coltor(60), Lacatus(75).

Surianu se impune intr-un mod categoric in partida de astazi, demonstrand ca este echipa care se pregateste de evolutia in al treilea esalon fotbalistic incepand din sezonul viitor. Jucatori celor doi antrenori Manea si Oancea confirma forma foarte buna pe care o traverseaza in acest debut de campionat.

Antrenor: Ioan Lupsan

După acest rezultat în clasament Surianu ocupă locul intai, cu maximum de 18 puncte acumulate si un golaveraj de +29, iar oaspeții de la Rapid Cfr Teius ocupa locul 10 cu cinci puncte acumulate si un golaveraj de -15.Etapa viitoare Surianu Sebes se va deplasa la Lunca Muresului, pentru întalnirea cu Fortuna din localitate,în timp ce Rapid Cfr Teius  întâlnește pe teren propriu echipa Olimpia Aiud.