ASC Pianu 2013-Gaz Metan Valea Lunga72Unirea Alba Iulia s-a impus fără emoții la Gaz Metan Valea Lungă, scor 3-0 (1-0), prin reușitele semnate de A. David (26, 79) și Schiau (50). Mihai Dăscălescu nu s-a putut baza pe serviciile a 5 jucători de bază, iar în repriza secundă portarul Cătălin Suciu a fost introdus pe teren în atac.

Gaz Metan Valea Lungă și-a întrerut seria rezultatelor pozitive, iar astăzi a cedat pe propriul teren în fața Unirii Alba Iulia cu scorul de 0-3.

A. David a deschis scorul în min. 36, iar tabela a rămas neschimbată până după pauză. Schiau a punctat în min. 50 pentru 2-0, iar Andrei David a reușit dubla în min. 79 și a stabilit scorul final.

Unirea Alba Iulia așteaptă cu sufletul la gură semifinalele Cupei României, duel cu Viitorul Sântimbru ce va avea loc miercuri, pe ”Cetate”.

Gaz Metan Valea Lungă: Trif – C. Vasiu, A. Moldovan, Mija, Gânța, Velicea, Petac, M. Moldovan, Magyary, Voicu, Bulugea. Rezerve: Șerban, Bucerzan.

Unirea Alba Iulia: Cristea – Oțoiu, Scrob, A. Popa, Matei, Ioani, Joldeș, Onacă, Schiau, Lăsconi, A. David. Rezerve: Cuștiuliță, Varga, C. Suciu, Ispas.