Muresul Vintu de Jos-Unirea Alba Iulia93Unirea Alba Iulia a câștigat clar primul joc amical al acestei veri. Echipa antrenată de Marcel Rusu a învins cu 5-0 gruparea din Liga a V-a, FC Micești, după ce la pauză scorul a fost 1-0.

Lasconi a marcat unicul gol al primei reprize  după o centrare venită din lateral, atacantul Unirii a marcat cu capul.

După pauză Onacă a dublat avnatajul gazdelor după ce a fost servit de Bogdan Sava. Ștef a marcat pentru 3-0, în vreme ce Andrei David și Goguța au marcat pentru 4, respectiv 5-0.

În echipa „alb-negrilor” și-au făcut debutul Mircea Oprea, Călin Cristea și Bogdan Sava, iar Marcel Rusu așteaptă în continuare întăriri.

Unirea Alba Iulia: Căt. Suciu – Rodean, Scrob, M. Oprea, Ad. Matei – C. Cristea, Ioani, Joldeș, Lasconi, Al. Popa și D. Schiau.

Au mai jucat: N. Cristea, Petric – Oțoiu, Oancea, Bustan, Cuștiuliță, Onacă, Goguța, B. Ștef, Maniu, B. Sava, A. David, Negrea

Antrenor: Marcel Rusu