IMG_4178Radu Andone a pierdut prima partidă pe banca tehnică a Unirii Alba Iulia. Performanța Ighiu a învins cu 2-1 pe Cetate II, la capătul unui meci interesant, presărat cu ocazii la ambele porți.

Răzvan Fetița a deschis scorul imediat după pauză, iar Fabian Himcinschi a dublat avantajul divizionarei terțe. Unicul gol al echipei antrenată de Radu Andone a fost marcat de Denis Dup în minutul 86.

„A fost un joc util pentru ambele echipe. Din punctul meu de vedere l-am dominat de la un capăt la celălalt, dar în acest moment m-au interesat mai mult decât rezultatul, alte multe aspecte. Mai avem și lucruri de pus la punct dar avem și timpul necesar să o facem până la prima etapă”, a declarat Adorian Himcinschi, antrenor Performanța Ighiu.

Unirea Alba Iulia: Suciu – B.Rodean, Scrob, M. Oprea, Matei, Ştef, Goguţa, C. Selagea, Lăsconi, Schiau, Al. Bălţoi.

Au mai evoluat: Vl. Răducanu, Davidaş, Iancu, Cuştiuliţa, Ioani, Oancă, R. Supuran, Al. Popa, Joldeş, Oţoiu, A. David, Al. Lăcătuş, D. Dup.

Antrenor: Radu Andone

Performanţa: C.Tiuț – Bold, Ov. Turuş, Vlădia, Ed. Cornea, R. Fetiţa, Boldea, Keita, Făgărăşanu, Sz. Szekely, S. Turuş.

Au mai jucat: R. Mikloș – Mintaș, Toma, Cherecheș, Gîț, Poiană, Circov, Weiner, F. Himcinschi și R. David.

Antrenor: Adorian Himcinschi