Astăzi, la sediul Federației Române de Fotbal a avut loc tragerea la sorți pentru cel de-al doilea tur al Cupei României. Trei echipe din Alba sunt prezente în această fază, însă doar două vor evolua, Unirea Alba Iulia și Industria Galda, Performanța Ighiu fiind împerecheată cu Unirea Jucu, echipă care s-a retras. Unirea Alba Iulia va evolua marți, pe teren propriu cu Unirea Dej, în timp ce Industria Galda va întâlni CS Iernut, în deplasare!

A doua rundă a fazei naţionale a ediţiei 2017-2018 a Cupei României se dispută marţi, 22 august, de la ora 17.30. În această etapă au intrat în competiţie cele 26 de câştigătoare ale primei runde şi 32 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

În primul tur, Unirea Alba Iulia a fost repartizată cu Șurianu Sebeș și s-a calificat fără joc, după ce sebeșenii s-au retras din competiție.

Industria Galda va întâlni CS Iernut în deplasare, iar Performanța Ighiu se califică la „masa verde”, după ce Unriea Jucu s-a retras din Liga a 3-a. Iată toate jocurile:

ACS Transdor Tudora (BT) – CSM Roman (NT)
CS Cimentul Bicaz (NT) – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)
AS Unirea Mirceşti (IS) – CS Aerostar Bacău (BC)
CSM Focşani 2007 (VN) – AFC Metalosport Galaţi (GL)
AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL) – CS Avântul Valea Mărului (GL)
ACS Sportul Chiscani (BR) – CS Sporting Lieşti (GL)
ACS FC Păpăuţi (CV) – AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 CS (BZ)
AS Viitorul Fântânele (CT) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
FC Agricola Borcea (CL) – CSA Axiopolis Cernavodă (CT)
ACS Înainte Modelu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)
SC Popeşti-Leordeni (IF) – AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
AFCM Alexandria (TR) – CS Tunari (IF)
ACS Astra Plosca (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
ACS Petrolul 52 (PH) – ACS Urban Titu (DB)
AS Gloria Gaz Metan Corneşti (DB) – CSM Flacăra Moreni (DB)
AS FC Milcov (OT) – ACSO Filiaşi (DJ)
ACS Ştiinţa Turceni (GJ) – ACS Şirineasa (VL)
FC Voinţa Lupac (CS) – CNS Cetate Deva (HD)
AS Voinţa Biled (TM) – CSM Lugoj (TM)
CS Şoimii Lipova (AR) – CS Gloria Lunca Teuz Cermeni (AR)
CS Diosig-Bihardiószeg (BH) – CS Naţional Sebiş (AR)
AS Progresul Şomcuţa Mare (MM) – AFC Fotbal Comuna Recea (MM)
AFC Unirea 1924 Alba Iulia (AB) – FC Unirea Dej (CJ)
CS Iernut (MS) – ACS Industria Galda (AB)
AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – CSM Avântul Reghin (MS)
ASF Zărneşti (BV) – ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)

Următoarele partide nu se vor disputa, deoarece echipele cu asterisc s-au retras din competiţiile FRF, după începerea fazei naţionale a Cupei României, prin urmare fiind dezafiliate provizoriu:

ACS Performanţa Ighiu (AB) – CS Unirea Jucu* (CJ)
AS FC Universitatea Cluj (CJ) – CS Viitorul Ulmeni* (MM)
CS FC Zalău* (SJ) – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca (CJ)

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.