IMG_4389Unirea Alba Iulia a învins cu 3-2, Transalpina Șugag, la capătul unui meci în care gazdele au condus și cu 3-0, însă pe final șugăjenii lui Ioan Marcu au fost la un pas de a reveni.

În minutul 19, Andrei Șulea a deschis scorul pentru Unirea Alba Iulia dintr-o lovitură de la 11 metri, stabilind astfel și scorul pauzei.

În mitanul secund Același Șulea a făcut 2-0, iar Denis Dup a puntat pentru 3-0, în minutul 69. Când nimeni nu mai creea într-o minune oaspeții și-au revenit din pumni și au marcat e două ori prin Fl. Stoica și Puia.

„Un rezultat bun, un meci bun deschis oricărui rezultat. Din punctul meu de vedere suntem mulțumiți de rezultat și de joc, pentru că ne aflăm într-o perioadă dificilă de pregătire”, a declarat Marel Rusu, antrenor secund Unirea Alba Iulia.

Iată cele două distribuții:

Unirea Alba Iulia: Suciu – Rodean, Ioani, Mardare, Lăcătuș – B. Ștef, Goguța, P. Joldeș, Lăsconi – Al. Popa și Șulea.

Au mai jucat: Petric, Constantea, Cuștiuliță, Onacă, Schiau, Supuran, D. Dup.

Transalpina Șugag: Morariu – Bârza, C. Oltean, N. Oprița, Puia, Cutean, Stoica, Domșa, Cristurean, Lazăr și Breaz.

Au mai jucat: Lazăr – Posteiu, Ad. Neag, Trăscăian și Fl. Budin.

Absenți: Osogo, Șufană, Pop, Titianu, D. Goangă