Juniorii A1 ai Olimpiei Aiud au obţinut o victorie categorică în etapa de marţi din play-off-ul campionatului judeţean de fotbal pentru juniori A1.

Elevii lui Remus Ţălnar s-au impus cu 8-2 (2-2) în partida de la Galtiu cu Viitorul Sântimbru.

În prima repriză gazdele au condus cu 1-0 şi 2-1, graţie golurilor marcate de Cuţitar (28) şi Cuştiuliţă (32), pentru “olimpici” punctând în primul mitan în două rânduri Scrobotă (29, 43).

În repriza a doua oaspeţii au pus în mişcare maşinăria de goluri. După reuşita lui D. Vlad (64), Şimandi a trimis de cinci ori (67, 73, 75, 82, 90+3) mingea în poarta adversă.

Aiudenii au început meciul în formula: Andrei Nicula – Andrei Nimaş, Daniel Vlad, Alex Bedelean, Paul Mărginean – Sebi Şimandi, Alex Bucşă, Lorand Duma, Andrei Moldovan – Ionuţ Scrobotă, Sergiu Dan. A mai evoluat Andrei Kiss.