Voinţa Stremţ, Spicul Daia Română şi Energia Săsciori au  obţinut victorii în meciurile de duminică după amiază din Liga a IV-a de fotbal.

Iată rezultatele, marcatorii, formulele de echipă şi oficialii delegaţi:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

*Viitorul Sântimbru – Voinţa Stremţ 0-1 (0-1)

A marcat: Trifa (45+2 – penalty).

E. Hălălae (Viitorul Sântimbru) a fost eliminat în minutul 87.

Viitorul Sântimbru (antrenor Sorin Mărginean): Manciulea – D. Anghel, Oltean, C. Hălălae, Ov. Crişan, S. Oara, Cuştiuliţă, Al. Stan, E. Hălălae, Căt. Oană, Olălău (M. Iacşa, Zoltan, B. Popa, D. Hulea, Truţă, Voicu, Lupea)

Voinţa Stremţ (antrenor Ioan Ilie): M. Csiki – G. Cerghedean, N. Opriţa, N. Pop, Puia, Trifa, Goangă, Dreghciu, Foştoc, Epure, R. Juncan (Mara, Cetean, Rancea, Moruşcă, Lazăr, Mâşcă, Şerbu)

Meciul de la Galtiu a fost arbitrat de o brigadă alcătuită din Andrei Viorel Nicola (Alba Iulia) – central, Daniel Popa (Aiud) şi Mihai Stan (Alba Iulia). Observator AJF Alba a fost delegat Dorin Danciu (Alba Iulia).

*Spicul Daia Română – CS Navobi Alba Iulia 3-1 (1-1)

Au marcat: Brânză (32, 77), Birk (81, penalty), respectiv Adr. Tănase (44, penalty).

Spicul Daia Română (antrenor Ştefan Fogoroşi): I. Arion – Gh. Schiau, Cătălina, A. Cibu, S. Cibu, M. Coman, Onacă, Oniche, Al. Scheau, G. Scheau, Brânză (S. Moldovan, Beda, Birk, Rahovean, Pâslaru, Țuțuraș)

CS Navobi Alba Iulia (antrenor Silviu Miron): Rusan – Căt. Marc, Adr. Tănase, Jurj-Iancu, D. Rațiu, T. Miclea, Șoster, Cos. Marc, A. Varga, Dendiu, Andreiu (Ov. Petric, Brândușe, L. Crișan, Val. Drăgan)

Meciul de la Daia Română a fost arbitrat de o brigadă alcătuită din Răzvan Hurghiş (Aiud) – central, Andrei Mutu şi Beniamin Chirilă (ambii din Alba Iulia). Observator AJF Alba a fost delegat Marius Mărginean (Blaj).

*Energia Săsciori – CS Zlatna 2-1 (1-0)

Au marcat: Gavriluţă (5), Weiner (52), respectiv I. Biro (81).

Energia Săsciori (antrenor Sorin Gheorghe): M. Morariu – Jibotean, Gavriluță, Șt. Bogdan, Militaru, Weiner, D. Morea, R. Morariu, Nazarie, Plitea, A. Petru (Bănățan, Vulc, I. Morariu, S. Gheorghe, Covaci)

CS Zlatna (antrenor Marcel Rusu): Al. Man – Tîrziu, Al. Popa, Dămian, Pușcău, Bălșan, D. Lăcătuș, Nistor, A. Necreală, D. Suciu, D. Cristea (Mătășer, Novăcean, I. Biro, A. Cîmpean, R. Olălău, Oțoiu)

Meciul de la Săsciori a fost  arbitrat de o brigadă din Blaj alcătuită din Marius Mărginean – central, Raul Muntean şi Claudiu Răcuci. Observator AJF Alba a fost delegat Ioan Lupean (Teiuş).

foto: facebook Hulea Adrian

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.