cs-osorhei-metalurgistul-1Metalurgistul Cugir se deplasează astăzi la Oșorhei pentru meciul din etapa cu numărul patru a Ligii a III-a, Seria a V-a. Elevii antrenați de Călin Moldovan vin cu moralul ridicat după ultimele două victorii, iar meciul de la Alparea (locație ce va găzdui partida dintre cele două combatante) se anunță a fi extrem de interesant.

Începând cu ora 16:45, reporterii absport.ro vă vor ține la curent cu meciul dintre CS Oșorhei și Metalurgistul Cugir în sistem live video&text.

4
0'
1'
A inceput partida
3'
Vezan trage putin pe langa poarta lui Hava
5'
Ocazie mare pentru Metalurgistul Cugir! Vezan a centrat bine, iar Hava a respins lovitura de cap a lui Negrescu
6'
Petricău trage departe de poartă
8'
Itu vede galben
11'
Itu centrează resping gazdele
12'
Remeș vede galben dupa un fault la Stoianof
13'
Petricău trage în brațele lui Vlase
14'
Vezan șutează de la 25 de metri, Hava reține
16'
Toriște cade în careu, oaspeții cer penalty dar nu se acordă nimic
18'
Vezan faultat la 25 de metri de poarta lui Hava
19'
Itu trage in zid. Va fi corner pentru cugireni
19'
Itu centrează din corner, respinge portarul Hava
23'
Stoianof scapă singur, însă de la margine se ridică ofsaid
25'
Covaciu are o acțiune individuală, a tras bine de la 25 de metri, dar mingea a trecut alături
27'
Ocazie mare pentru gazde! Centrare de pe partea stângă, iar Boka reia cu capul aiurea
30'
GOOL! Stoianof trage puternic de la 20 de metri și deschide scorul
32'
Șumălan vede galben după ce îl faultează pe Stoianof
33'
Vezan trage pe jos din lovitură liberă alături
34'
Petricău trage puțin alături de la 23 de metri
37'
Stoianof trage de la peste 25 de metri puțin peste poarta lui Hava
39'
Stoianof scapă cu Hava, trage în portar, iar mai apoi îl faultează pe goalkeeper-ul gazdelor
44'
Vezan trage din afara careului mare puțin alături
45'
Acțiune frumoasă de atac a cugirenilor. Mădălin Popa înscrie după Stoianof șutase în bară
45'
Pauză la Oșorhei
46'
A inceput repriza a II-a
52'
Vezan trage puternic, dar Hava respinge
56'
Sergiu Ban centrează prea tare
57'
Mădălin Popa trage peste poarta lui Hava
59'
Cocină este deschis excelent de Vezan, dar mijlocașul cugirenilor ratează incredibil
60'
Chiș-Toie trage mult peste
60'
Petricău este schimbat de Petruț Deac
62'
Chiș-Toie trage în blocajul lui Bactăr
63'
GOOL! Ovidiu Stoianof îl învinge pe Hava cu o lovitură imparabilă de cap
65'
Sergiu Ban execută un corner respins de defensiva cugirenilor
66'
Lucian Itu este schimbat cu Andrei Tăban
67'
Șumălan îi lasă locul lui Gal
70'
Chiș-Toiu este schimbat cu Sas
71'
Cocină este schimbat cu Ionuț Tătar
75'
Ovidiu Stoianof este schimbat cu Radu Adrian
77'
Vlase retine sutul lui Sas din lovitură liberă de la 25-30 de metri
79'
Radu Adrian iroește o ocazie mare după un corner executat de Vezan
80'
Ocazie mare pentru oaspeți! Mădălin Popa trage alături după o combinație frumoasă a elevilor lui Moldovan