În etapa a 23-a din prima ligă a Rusiei, albaiulianul Gicu Grozav a înscris un gol de poveste în înfrângerea echipei sale, scor 1-2 contra formației FC Orenburg. Fostul unirist a egalat la 1 în minutul 73, cu un șut super de la marginea careului, lovitură care l-a lăsat fără reacție pe portarul advers. Cu această reușită, Gicu a ajuns la cota 5 în actualul sezon, acesta revenind printre titulari, după ce a suferit o accidentare la mână înainte de startul returului.

Aflat la al 3-lea meci ca titular, Gicu Grozav a marcat singurul gol a lechipe isale în înfrângerea, scor 1-2, din deplasarea de la Orenburg. Acesta a punctat ”bijuteria” de gol în minutul 73, după ce a mai avut câteva ocazii frumoase, printre care un alt șut frumos de la distanță.

Gicu Grozav a evoluat în actualul sezon în 19 partide pentru Terek Groznîi, din care 15 ca titular și 4 în care a intrat pe parcurs, având 5 goluri marcate și alte două pase de gol.