metalurgistul-cugir-acs-fotbal-comuna-recea125Metalurgistul Cugir a remizat scor 3-3 (2-2) în cea de a 6-a etapă a Ligii a 3-a, pe teren propriu, cu ACS Fotbal Comuna Recea. Cugirenii au fost conduși în două rânduri până la pauză, dar au reușit de fiecare dată să revină, iar în repriza secundă s-au desprins, însă au fost egalați în ultimele minute ale partidei, dintr-o lovitură liberă contestată de oficialii echipei gazdă. Golurile au fost marcate de Covaciu (33 – penalty), Itu (40), Cocină (54), respectiv Ster (28, 90+1) și Giurgiu (38). Mai jos puteți urmări integral partida dintre cele două combatante.

Metalurgistul Cugir a pierdut două puncte prețioase pe teren propriu cu Recea, gazdele invocând mai multe greșeli de arbitraj, printre care și cea de la faza golului egalizator din minutele de prelungiri, când centralul a dictat cu mare ușurință lovitură liberă de la marginea careului.

Partida a fost una intensă, însă elevii lui Călin Moldovan au avut câteva greșeli în defensivă, fapt pentru care au fost taxați. Cu tate astea Cugirul a reușit să revină în două rânduri când a fost condusă, dar a pierdut pe final două puncte importante în lupta pentru atacarea locurilor fruntașe.