florin ilieAlbaiulienii Paul Păcurar și Florin Ilie se simt tot mai bine la Luceafărul Oradea. Mijlocașul ofensiv al echipei, Paul Păcurar a punctat de două ori în victoria cu 3-1 contra formației ASU Poli Timișoara, acesta marcând foarte frumos din lovitură liberă, apoi finalizând cu capul o centrare. Luceafărul se află pe locul 14 în clasament cu 10 puncte, iar Paul Păcurar a ajuns la 3 goluri marcate în actuala ediție de campionat.

Luceafărul Oradea începe să se rodeze, iar fotbaliștii buni transferați în această vară își spun încet, încet cuvântul pe teren. Florin Ilie se descurcă excelent în defensiva bihoreană, iar celălalt albaiulian din lot, Paul Păcurar a ajuns la 3 goluri marcate în actualul sezon, după dubla reușită în meciul din deplaare de la ASU Politehnic Timișoara.

Paul Păcurar a egalat la 1 în minutul 75, iar 4 minute mai târziu i-a adus pe bioreni în avantaj după ce a pus capul la o centrare trimisă excelent la colțul lung de un coleg al său.