ASC Pianu - Dalia Daia42Meci frumos la Pianu de Jos, unde formația locală ASC, a primit vizita echipei Dalia Sport Daia Română. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1 (1-1, la pauză), dar ambele formații au avut argumente pe teren pentru a câștiga partida.

Dacă oaspeții au ratat trei ocazii uriașe de a marca, gazdele au avut și ei oportunități bune de a marca, iar în mintuul 86, Ionuț Bărculeț a marcat cu capul, iar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, fază contestată vehement de gazde.

Pentru gazde a marcat Grecu în minutul 30,  în vreme ce oaspeții au punctat prin Diaconu în minutul 3.

Vă rezentăm rezumatul meciului dintre ASC Pianu 2013 și Dalia Sport Daia Română, dar și declarațiile celor doi antrenori: