Albaiulianul Gicu Grozav a debutat sâmbătă pentru noua sa echipă, Karabukspor! Și nu a fost un debut oarecare, ci unul de poveste, Gicu marcând un gol senzațional, la primul său meci în Turcia! Finanțatorul unirist a intrat pe teren în minutul 54 al partidei Karabuspor – Basaksehir, iar în minutul 67 a preluat mingea la centru, a driblat și a „pus” balonul în vinclu, marcând un gol de toată frumusețea, contribuind la victoria echipei sale, scor 3-1!

Aflat pe lista adițională a lui Cristoph Daum, Gicu Grozav pare să fie pe un drum bun în Turcia! În prima etapă nu a fost folosit, fiind puțin în urmă cu pregătirea, însă în cea de a 2-a rundă, Gicu Grozav a intrat pe teren, iar ceea ce a ieșit, puteți urmări în materialul video postat mai jos, cu începere de la minutul 1:20.