metalurgistul-fc-zalau-1Meciul dintre Metalurgistul Cugir – FC Zalău s-a decis cu victoria oaspetilor, scor 1-3 pe Arena Cugir in partida din etapa a 9-a a seriei a V-a.

Stoianof
Rezerve: 1 – Popescu, 15 – Codrea, 17 – Udrea, 23 – Toriste, 21 – Negrescu. 20 – A. Radu, 19 – Marinoiu

Tabirta
Rezerve: 12 – Pop, 4 – Tonco, 7 – Mosu, 9 – A.Pop, 29 – Melec, 3 – Bercean, 2 – Talos
Antrenor: Constantin Olariu

TRANSMITEM DE PE ARENA CUGIR
Metalurgistul Cugir
1
FC Zalau
3
0'
A inceput meciul!
0'
A inceput repriza secunda!
6'
Corner Metalurgistul Cugir!
7'
Lovitura libera de la 30 de metri executata de L Itu , respinsa in extremis de portarul oaspetilor
15'
Vlase primeste primul cartonas galben al partidei
16'
Istrate marcheaza dintr-o lovitura libera de la 17 metri
19'
Lovitura libera lateral dreapta, Itu trinite ult pe langa poarta oaspetilor!
20'
Cartonas galben vazut de Stanciu dupa un fault
29'
Corner Fc Zalau
31'
32'
Cocina vede cartonsaul galben
35'
L Itu vede cartonasul galben
35'
Tabarta vede cartonasul galben
37'
39'
M Popa este faultat la 17 metri de poarta lui Baican
40'
Cocina trimite putin pe langa stalpul portii Zalaului din lovitura libera
44'
GOOOL Cocina restabileste egalitatea dupa un sut de la 17 metri la coltul lung , sut fara nici i speranta pentru Baican
45'
Pauza pe Arena Cugir!
52'
Offside Fc Zalau
57'
Lovitura libera de la 22 de metri lateral stanga, portarul oaspetilor retine cu siguranta