Aflat în cantonamnet cu formația sa de club, Anderlecht Bruxelles, albaiulianul Nicolae Stanciu a punctat singurul gol al belgienilor în amicalul cu FC Koln. Acesta a reușit o execuție frumoasă de la marginea careului în minutul 39, primind pasa de gol de la colegul său din naționala României, Alex Chipciu.

Lui Nicolae Stanciu îi merge tot mai bine la Anderlecht, iar acesta se pregătește intens pentru a doua parte a sezonului în Belgia, unde și dorește cu ardoare să devină campion. Într-o partidă amicală, disuptat contra celor de la FC Koln, trupa belgiană a scos un rezultat de egaltate, 1-1, marcator la golul celor de la Anderlecht fiind albaiulianul Nicolae Stanciu.

Acesta a egalat la 1 în minutul 39 din pasa lui Alex Chipciu. Nicolae Stanciu a fost integralist și a mai avut câteva acțiuni frumoase în tricoul echipei sale.

Stanciu și Chipciu vor intra în competiiile oficiale, duminică, având meci în campionat cotnra celor de la Saint Truiden.

sursa foto: photo news