Cupa Prieteniei Cugir116Cugirul a fost în sărăbtoare timp de două zile, sâmbătă și duminică, odată cu inaugurarea noii baze sportive – Arena Cugir. A fost organizată Cupa ”Prieteniei” la care au participat Metalurgistul Cugir, Unirea Alba Iulia, dar și oaspeți de peste hotare, precum FC Ialoveni (Republica Moldova) și TSV 1880 Wasserburg (Germania). Turneul a fost transmis în direct de Absport.ro, iar toate meciurile le puteți viziona integral în materialele video postate mai jos.

Metalurgistul Cugir a câștigat finala Cupei ”Prieteniei” contra Unirii Aba Iulia, după executarea loviturilor de departajare, iar TSV 1880 Wasserburg s-a impus în finala mică împotrvia formației FC Ialveni.